Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Ponad 200 sztuk podrobionej odzieży zabezpieczyli policjanci rzeszowskiej komendy podczas kontroli targowisk w Rzeszowie i Sokołowie Małopolskim. 

W niedzielę policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dowiedzieli się, że na bazarze przy ul. Dworaka sprzedawana jest podrobiona odzież znanych światowych marek. Jak się okazało, handlował nią 37-letni obywatel Bułgarii.

– Policjanci zabezpieczyli u niego 111 sztuki odzieży. W większości były to t-shirty oznaczone podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Odzież wyprodukowano z niskiej jakości materiałów, wykonanie też pozostawiało wiele do życzenia, podejrzana była również niska cena. 

We wtorek podobne przestępstwo policjanci ujawnili na bazarze w podrzeszowskim Sokołowie Młp. Tam podróbki sprzedawała 29-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego. – Koszulki, bluzy i buty znanych marek. Łącznie 90 sztuk – precyzje nadkom. Szeląg. 

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież. 

W obu sprawach funkcjonariusze przyjęli już pierwsze zawiadomienia od przedstawicieli pokrzywdzonych firm. Nieuczciwi sprzedawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za obrót artykułami oznaczonych podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi.

– Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat – wyjaśniają policjanci. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama