Policjanci uratowali z zagrożonego pożarem domu 82-letnią kobietę. Pomimo utrudniającego ratunek duszącego dymu i wysokiej temperatury, mundurowi weszli do wnętrza budynku i ewakuowali zdezorientowaną seniorkę.
Do pożaru doszło w piątek, 29 sierpnia, przed godz. 22 przy ul. Powstańców Śląskich w Krośnie.
Płonąca altana
Jak podaje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie, podkom. Paweł Buczyński, ogień miał trawić przylegającą do domu drewnianą altanę i fragment elewacji budynku mieszkalnego.
Do działań ratowniczych zostały skierowane liczne zastępy strażackie oraz patrol z Wydziału Prewencji krośnieńskiej jednostki. Jednak, kiedy strażacy walczyli z pożarem altany, zabezpieczając budynek mieszkalny przed rozprzestrzeniającym się ogniem, policjanci dowiedzieli się, że w domu może przebywać starsza kobieta, która nie zdążyła się ewakuować.
Heroiczna akcja ratunkowa
Funkcjonariusze, nie tracąc czasu, wbiegli do wnętrza zadymionego budynku. Zlokalizowanie seniorki nie było trudne i szybko się z tym uporali. Zdezorientowana 82-latka nie była w stanie wydostać się na zewnątrz o własnych siłach.
Ze względu na wysoką temperaturę i dym wypełniający pomieszczenia mieszkalne wymagała natychmiastowej pomocy.
– Funkcjonariusze wynieśli 82-latkę z zagrożonego pożarem domu, ewakuowali w bezpieczne miejsce i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego – poinformował podkom. Paweł Buczyński.
Dzięki szybkiej decyzji policjantów kobieta nie odniosła obrażeń.
(oprac. MK)
Czytaj więcej:
Fake newsy o porodówce w Rzeszowie. Ruska propaganda czy głupi żart?
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.




![Rowerzystka potrącona przez samochód. 79-latka wylądowała w szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/wypadek-ostrow1-218x150.jpg)
![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)









![Nowa hala Agrohurtu w Rzeszowie nabiera kształtów. Będzie przestrzeń handlowa do wynajęcia [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/agrohurt-rzeszow-nowa-hala-218x150.jpg)


![Żłobek na Kwiatkowskiego wkrótce zostanie otwarty. Tak wygląda w środku [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/gggg-218x150.jpg)


![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)









![Nowoczesny kompleks sportowy w Rzeszowie. W marcu rusza budowa [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/boiska-wyspianskiego-rzeszow-wizualizacje3-218x150.jpg)


![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)




![Rzeszów testuje na ulicach nowoczesny autobus elektryczny [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/aadwww-218x150.jpg)
![Prace mostowe na odcinku Babica-Jawornik przekroczyły 78 proc. Drogowy majstersztyk [ZDJĘCIA & FILM] S19 babica jawornik](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/s19-babica-jawornik-luty2026-06-218x150.jpg)



![Nowa hala Agrohurtu w Rzeszowie nabiera kształtów. Będzie przestrzeń handlowa do wynajęcia [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/agrohurt-rzeszow-nowa-hala-324x235.jpg)