Zdjęcie: Universal Music Polska / materiały prasowe

David Garrett, od lat uznawany za współczesnego wirtuoza skrzypiec, zagości w kinowych salach. 25 lutego i 9 marca w wybranych kinach Helios zostanie wyświetlony koncert „Iconic” wprost z sycylijskiej Taorminy.

Yehudi Menuhin, jeden z największych skrzypków i dyrygentów XX wieku, nazwał Davida Garretta „najwspanialszym skrzypkiem swojej generacji”. Istotnie muzyk słynie z najwyższego kunsztu gry, jednak łączy go z nowoczesnym podejściem do klasyki i charakterystycznym wizerunkiem, przez co jest również określany „Paganinim w glanach”.

Najnowsze tournée wirtuoza „Iconic” ukazuje jego nietuzinkowy styl i zamiłowanie do łączenia muzyki klasycznej z brzmieniami rocka i popu. Koncert, który znajdzie się na ekranach kin Helios, został nagrany latem ub. r. w starożytnym amfiteatrze w sycylijskiej Taorminie. Oprócz delektowania się muzyką, widzowie będą mogli nacieszyć się też spektakularnymi widokami.

W czasie koncertu, w atmosferze zachodzącego nad morzem słońca, będzie można usłyszeć dzieła najwybitniejszych kompozytorów, takie jak m.in.: „Cztery pory roku” Vivaldiego, „Łabędź” Saint-Saënsa i „Marsz turecki” Mozarta. Na scenie pojawi się także Matteo Bocelli, który zaśpiewa „Ave Maria” Schuberta. Uwielbiane utwory zyskają nowoczesny charakter dzięki rockowym akcentom.

Bilety są w kasach wybranych kin, na stronie www.helios.pl/dgiconic oraz w aplikacji mobilnej. Kupując je wcześniej, widzowie mogą wybrać najlepsze miejsca, a także zaoszczędzić w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

ZAPROSZENIA

Mieliśmy dla Was dwa pojedyncze zaproszenia na koncert, który będzie można obejrzeć w niedzielę (25 lutego) w Heliosie w Galerii Rzeszów, o godz. 16:00. Aby je zdobyć, należało prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: kiedy ukazała się płyta „Iconic” Davida Garretta?

Na odpowiedzi czekaliśmy do soboty (24 lutego), do godz. 12:00. Prawidłowa odpowiedź to 4 listopada 2022 roku. Zaproszenia otrzymują: Izabela Glesmer i Małgorzata Juszczyk. Gratulujemy!

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama