Zdjęcie: materiały Starostwa Powiatowego / Park Naukowo-Technologiczny "Rzeszów-Dworzysko"

Zła wiadomość dla Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Firma Roha, która ma swoją siedzibę w Indiach, nie wybuduje zakładu w strefie ekonomicznej „Rzeszów-Dworzysko”.

O tej inwestycji władze powiatu rzeszowskiego informowały w maju 2020 roku. Roha miała wybudować na dwóch działkach (1,178 ha) zakład wytwarzający komponenty potrzebne w branży chemicznej. Firma obiecywała, że uruchomi 8 linii produkcyjnych, zatrudni ok. 30 fachowców, m.in. technologów, pracowników produkcji, działu sprzedaży i marketingu.

Roha zapowiadała uruchomienie 8 linii produkcyjnych i zainwestowanie w strefie „Rzeszów-Dworzysko” ponad 33 mln zł. Zakład miał powstać do grudnia 2020 roku. Nie ma go do tej pory i nie będzie, o czym Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, które zarządza strefą, zostało poinformowane przez indyjską firmę 4 lipca 2022 roku.

To właśnie Roha wystąpiła do powiatu z pismem, że odsprzeda mu działki, które wcześniej kupiła pod budowę zakładu. Jedną (0,6 ha) za prawie 1,3 mln zł, drugą (0,57 ha) za ponad 1,266 mln zł. Powiat rzeszowski w akcie notarialnym zawarł zapis, że jeżeli Roha w ciągu pięciu lat nie wybuduje zakładu, to firma działki odsprzeda za kwotę, jaką je kupiła.

I tak się właśnie ma teraz stać. Z korespondencji między Roha a starostwem wynika, że powodem rezygnacji firmy z budowy zakładu w strefie „Rzeszów-Dworzysko” jest wzrost kosztów materiałów budowlanych, budowy i zakupu specjalistycznych maszyn i urządzeń. O odkupieniu działek od Roha, 24 sierpnia zdecydują radni powiatu rzeszowskiego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama