Zdjęcie: Pixabay

Chcesz się dowiedzieć, jak wdrożyć innowacyjne projekty z pomocą unijnych funduszy? Weź udział w „Innovation Coach”, który 11 lutego br. odbędzie się w Rzeszowie.

„Innovation Coach” to projekt umożliwiający przedsiębiorcom zdobycie finansowania z unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR), programu Horyzont 2020 oraz nadchodzącego Horyzontu Europa.

Trwają zapisy do rzeszowskiej edycji Dnia Informacyjnego „Innovation Coach”, który jest poświęcony temu projektowi. Przedsiębiorcy będą mogli m.in. spotkać się z osobami odpowiedzialnymi za wdrażanie programów wspierających innowacje, a także poznać firmy, które z nich skorzystały.

– Głównym celem Dnia Informacyjnego jest przedstawienie oferty Programu STEP dla przedsiębiorców, gotowych wdrożyć innowacje z pomocą funduszy europejskich, m.in. z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – mówi Dominik Łazarz z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Projekt STEP składa się z dwóch etapów – ścieżek. Pierwsza z nich polega na opracowaniu wstępnej koncepcji na projekt i przesłaniu jej do ekspertów Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Eksperci STEP sprawdzą wasz pomysł i opracują rekomendację do udoskonalenia wniosku, zwiększającego jego szanse na uzyskanie finansowania.

Druga ścieżka umożliwia przedsiębiorcom skorzystanie z usługi coachingu innowacji – usługi doradczej wysokiej klasy ekspertów ds. innowacji i mającej na celu ocenę potencjału przedsiębiorstwa, analizę otoczenia gospodarczego oraz mocnych i słabych stron przedsiębiorstwa. Coach opracuje dla niego indywidualną rekomendację. 

Udział w Dniu Informacyjnym to również okazja do spotkania z osobami bezpośrednio odpowiedzialnymi za realizację STEP oraz Programów POIR i Horyzont 2020, a także przedsiębiorców, którzy z nich uzyskali dofinansowanie. 

Rzeszowskie spotkanie (bezpłatne) odbędzie się 11 lutego w Hotelu Grein (al. Rejtana 1) o godz. 10:00. Ilość miejsc jest ograniczona, a osoby zainteresowane spotkaniem muszą się wcześniej zarejestrować. Formularz dostępny jest TUTAJ.

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama