Zdjęcie: Pixabay

Czwarta edycja Budziwojskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego odbędzie się w tym roku online. Od poniedziałku (7 grudnia) zaczęły się pojawiać oferty produktów świątecznych.

Rzeszowski Dom Kultury stawia czoła panującej na świecie pandemii, dlatego IV Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy odbywa się tylko online. Aby wspomóc lokalny przemysł, na stronie www.rdk.rzeszow.pl oraz na facebookowym profilu RDK publikowane będą cykliczne wpisy, promujące podkarpackich rzemieślników i rękodzielników.

Bogate oferty produktów świątecznych zaczęły się pojawiać się w poniedziałek (7 grudnia), tak aby każdy zdążył zaopatrzyć się w nie przed świętami. Przygotowane zostaną dodatkowo materiały tutorialowe w formie video.

– Instruktorzy RDK pokażą w nich, jak wykonać wyjątkowe ozdoby świąteczne, a także udowodnią, że sztuka pakowania prezentów czy nauka gry kolęd na pianinie mogą być łatwe i przyjemne – zapowiada Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury. 

Ponadto, odbędą się dwa konkursy z nagrodami – plastyczny na wykonanie kartki świątecznej z życzeniami oraz fotograficzny na najpiękniejsze zdjęcie choinki bożonarodzeniowej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Aby wprowadzić w klimat świątecznej celebracji, RDK zorganizuje 19 grudnia warsztaty online z tworzenia stroików świątecznych, natomiast 26 grudnia, czyli w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, przeprowadzi na Facebooku transmisję video z koncertu kolęd w wykonaniu instruktorów zajęć wokalnych i instrumentalnych.

Regulamin IV Budziwojskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego oraz regulaminy kiermaszowych przedsięwzięć są na stronie www.rdk.rzeszow.pl. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 501 752 764 (od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-20:00) lub pisząc na adres mailowy: budziwoj@rdk.rzeszow.pl. 

IV Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy zdobył dofinansowanie z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama