Zdjęcie: Patrycja Mazur / Rzeszów News
Reklama

Izba Przyjęć w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie ponownie otwarta. Kobieta, która w czwartek trafiła do placówki, nie jest zakażona koronawirusem. 

Szpitalną Izbę Przyjęć przy ulicy Rycerskiej uruchomiono w piątek po godz. 11:00. Okazało się, że pacjentka w podeszłym wieku, która w czwartek w południe trafiła do szpitala, nie jest zakażona koronawirusem.

– Testy pod kątem COVID-19 wyszły ujemne. Pacjentka obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii – mówi Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. 

Wciąż są jednak zamknięte dwa oddziały: ginekologiczno-położniczy i neonatologii z pododdziałem izolacyjnym i intensywną terapią noworodka. Jak informowaliśmy, w miniony piątek pielęgniarka jednego z oddziałów gorzej się poczuła. Testy wykazały, że jest zarażona koronawirusem. 

Kilka dni później wykonano kolejne testy pracownikom dwóch oddziałów. Zakażenie potwierdzono u kolejnych pięciu osób. Obecnie na obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie przebywa 36 pracowników medycznych oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologii.

W momencie odkrycia pierwszego zakażenia koronawirusem na neonatologii i ginekologii nie było żadnych pacjentów. Sanepid ustala, z kim zakażone osoby miały kontakt.  – O otwarciu dwóch oddziałów na nowo będzie można mówić nie wcześniej niż za tydzień, pod warunkiem, że ponownie wykonane testy wyjdą ujemne – mówi Grzegorz Materna.

Na Podkarpaciu koronawirusa potwierdzono dotychczas u 194 osób, 11 osób zmarło, 10 wyzdrowiało. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie do tej pory przeprowadziła 4165 testów na obecność COVID-19.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: