Porady dotyczące planowania własnych badań poznacie podczas Warsztatu Młodego Naukowca 2023/2024 – 10 stycznia na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Organizatorem warsztatu jest Collegium Invisibile. Patronują mu rektorzy: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Szczecińskiego.
Warsztat Młodego Naukowca realizowany jest we współpracy z Fundacją Polki w Medycynie. Jest poświęcony rozwojowi kompetencji naukowych studentów, doktorantów i badaczy na wczesnym etapie kariery.
Podczas spotkania poznacie praktyczne porady dotyczące planowania własnych badań. Planowanie pracy licencjackiej czy magisterskiej to jedno z większych akademickich wyzwań, lecz dobrze przygotowany harmonogram pomoże rozsądnie podzielić zadania.
Jeśli projektujesz właśnie swoje badania, warsztat może pomóc w odpowiedzi na pytania o to, od czego zacząć, co brać pod uwagę i jakich błędów unikać.
– Opowiemy także o tym, w jaki sposób przedstawiać cele badawcze i założenia w jasny i zwięzły sposób. Skupimy się na sprawdzonych poradach i polecanych narzędziach do organizacji pracy akademickiej – zapowiada Wiktoria Morawska z Collegium Invisibile.
Kolejny taki warsztat odbędzie się 10 stycznia na Uniwersytecie Rzeszowskim (Instytut Filozofii, sala nr 306), o godz. 11:30. Poprowadzi je Kinga Wygnaniec, doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ, z wykształcenia etnografka i antropolożka kultury.
Stowarzyszenie Collegium Invisibile zachęca do udziału w warsztacie także osoby zainteresowane wnioskowaniem o granty i inne dofinansowania, czy doktorantów szkół doktorskich lub osoby zainteresowane aplikacją na doktorat.
Udział w warsztacie jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja – LINK.
(pol)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)












![Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie gotowe jesienią? Zobaczcie kulisy budowy [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pcla-luty2026-mirbud-218x150.jpg)



![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)













![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)










