Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Nauka nie musi być wyłącznie siedzeniem w książkach. Dowody na to znajdziecie podczas Edu Day w Rzeszowie – w piątek, 30 września.

Edu Day miasto organizuje we współpracy z firmą Microsoft – w nowej Szkole Podstawowej nr 37 przy ulicy Kwiatkowskiego. W wydarzeniu mogą wziąć wszyscy nauczyciele z województwa podkarpackiego bez względu na szczebel edukacyjny i nauczany przedmiot.

Edu Day odbędzie się z myślą o nauczycielach, którzy chcą szlifować swoje umiejętności i zobaczyć, jakie nowoczesne rozwiązania mogą wprowadzić do swoich zajęć. – Nauka nie musi być wyłącznie siedzeniem w książkach – zapewniają organizatorzy. 

– Nauczyciel, który potrafi zarazić pasją uczniów to prawdziwy skarb. W Rzeszowie takich nie brakuje, ale zawsze jest pole do dalszego rozwoju – uważa Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Na Edu Day nauczyciele dowiedzą się, jak wygląda edukacja w wersji 2.0.

– Nowoczesna, stawiająca na zaciekawienie ucznia i niezwykle owocna – zachęca Fijołek.

Na Edu Day odbędą się warsztaty, pokazy inspirujących rozwiązań i technologii, wykłady i szkolenia, które pomogą nauczycielom we wprowadzeniu „iskry” do swoich zajęć. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować – TUTAJ

Edu Day odbędzie się w najbliższy piątek (30 września), potrwa od godz. 10:00 do 17:15. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Edu Day towarzyszyć będzie zabawa dla dzieci – „Odkrywamy Rzeszów z Minecraftem”.  Gracz będzie uzupełniał osiem haseł, które są w wyznaczonych miejscach w Rzeszowie: na Rynku, przy ulicach: Sobieskiego, Sokoła, Lisa-Kuli oraz w Zamku Lubomirskich.

Poszczególne litery odgadniętych haseł stworzą zdanie, które będzie rozwiązaniem całej zagadki. Jeśli macie ochotę pochodzić trochę po mieście w poszukiwaniu odpowiedzi, to zajrzyjcie wcześniej TUTAJ.

Na Edu Day poznamy także zwycięzców konkursu projektowania przestrzeni szkolnej w Minecrafcie i druku 3D („Innowatorzy – Kids Challenge”). – Zapraszamy uczniów klas 5-8 wraz z ich nauczycielami – namawia Joanna Hamiti, zaangażowana w organizację Edu Day. 

Atrakcje Edu Day:

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama