Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Jakub Karyś (na głównym planie)

Tomasz Szeliga nie jest już redaktorem naczelnym rzeszowskiego dziennika „Super Nowości”. Zastąpił go Jakub Karyś, szef Komitetu Obrony Demokracji. 

Karyś o swojej nowej pracy poinformował z czwartku na piątku tuż po północy na swoim facebookowym profilu. „Oj będzie się działo” – zapowiedział. 

W weekendowym wydaniu „Super Nowości” ukazał się pierwszy felieton Jakuba Karysia w roli redaktora naczelnego, choć jeszcze w czwartek w internetowej wersji dziennika w stopce redakcyjnej nadal widniało nazwisko i zdjęcie Tomasza Szeligi jako naczelnego.   

Szeliga naczelnym „Super Nowości” był przez 3 lata – od stycznia 2017 roku. Przyjście Karysia może zaskakiwać – Karyś od listopada 2019 r. jest szefem ogólnopolskiego Komitetu Obrony Demokracji, wcześniej kierował KOD-em na Podkarpaciu. 

Jakub Karyś jest mocno uwikłany w politykę, ostro krytykuje „dobrą zmianę” w wykonaniu PiS, w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, bez powodzenia, startował do Sejmu z rzeszowskiej listy Koalicji Obywatelskiej. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W pierwszym felietonie, który Karyś w największym stopniu poświęcił epidemii koronawirusa, napisał, że „poglądy polityczne każdy rzetelny dziennikarz zostawia za drzwiami redakcji”. Należy się spodziewać, że „SN” wzmocnią antypisowski kurs. 

Jakub Karyś ma 50 lat, studiował germanistykę i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował w telewizji, pierwsze kroki stawiał przy produkcji „Nie do wiary” w TVN, uczestniczył też w produkcji „Kuchennych rewolucji” i polskim formacie „Top Chef”. 

„Starczy Ci czasu na tyle zajęć?” – zapytał Karysia jeden z internautów. „Nie wiem. Każdy musi pracować” – odpisał nowy naczelny „SN”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama