Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Ręcznie zdobione bombki, kartki świąteczne, choinki, stroiki i wiele innych, wyjątkowych ozdób. W sobotę, 4 grudnia, w rzeszowskiej Plazie kiermasz prac podopiecznych warsztatów terapeutycznych. Dwa tygodnie później kolejny.

Bożonarodzeniowy Kiermasz Ekonomii Społecznej już na dobre wpisał się w przedświąteczny kalendarz. Tak jak w poprzednich latach i tym razem będzie można kupić wiele niepowtarzalnych ozdób. Wszystkie są ręcznie robione, wyjątkowi są też jego twórcy. To uczestnicy podkarpackich warsztatów terapii zajęciowych, centrów integracji społecznej, zakładów aktywności zawodowej i spółdzielni socjalnych.

Podobnie jak w poprzednich latach dochód ze sprzedaży bożonarodzeniowych ozdób organizacje w całości przeznaczą na kontynuację terapii swoich podopiecznych. Pierwszy kiermasz będzie sobotę (4 grudnia), kolejny dwa tygodnie później (18 grudnia) od godz. 10:00-17:00. Plaza w przygotowaniu kiermaszu współpracuje z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Kiermasze Ekonomii Społecznej rozpoczną jarmarkowy grudzień w Plazie. Od niedzieli (19 grudnia) do czwartku (23 grudnia) w Centrum odbywać się będzie także Jarmark Bożonarodzeniowy. – Na stoiskach wystawców będzie można znaleźć regionalne i tradycyjne wyroby m.in. świąteczne potrawy, rękodzieło artystyczne oraz ozdoby i dekoracje – zapowiada Katarzyna Szewerniak-Pawlak, menedżer ds. marketingu w Plazie.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama