Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Prawie 62 tysiące pasażerów odprawiono w styczniu 2024 roku na lotnisku w Jasionce. To o 7 procent lepszy rezultat od ubiegłorocznego, dotąd rekordowego.

Ze świetnego otwarcia 2024 roku cieszy się Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka. To bardzo dobry prognostyk na kolejne miesiące – uważa. 

Najwięcej pasażerów, prawie 28 tysięcy, obsłużył w styczniu Ryanair, który lata na trasach do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina.

Ponad 14 tys. osób wybrało podróże do Warszawy lub Mediolanu z LOT-em, a w czarterach (głównie do Egiptu) miejsca zajęło ponad 4 tysiące osób. Niewiele mniej było ich w samolotach Wizz Air (do Rzymu) i Lufthansy (do Monachium).

– W styczniu najczęściej wybieranymi kierunkami okazały się Warszawa, Londyn i Dublin – poinformował Waldemar Mazgaj, rzecznik podrzeszowskiego lotniska. 

Już wiadomo, że sezonie letnim pasażerowie będą mogli wybierać spośród kilkunastu kierunków regularnych i czarterowych. Ryanair do dotychczasowych połączeń dokłada od kwietnia trasy do hiszpańskiego Alicante i chorwackiego Zadaru.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z kolei LOT wraca z rejsami do Nowego Jorku/Newark (USA) i Gdańska. Lufthansa dodaje drugi samolot dziennie do Monachium, a z Wizz Air do Rzymu będzie można polecieć idealnie na weekend (rejsy w piątki i poniedziałki).

Natomiast biura podróży oferują czartery na słonecznych trasach do Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Albanii, Tunezji i Czarnogóry, w tym nowości – Izmir i Majorkę.

Rok 2023 Port Lotniczy w Jasionce zamknął wynikiem ponad miliona obsłużonych pasażerów.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama