Pani Iwona milionowym pasażerem lotniska w Jasionce! Zaśpiewała dla niej Steczkowska

Reklama

Iwona Kurpiewska milionowym pasażerem lotniska w Jasionce! W czwartek została obsypana prezentami, a zaśpiewała dla niej Justyna Steczkowska. 

 

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Pani Iwona w czwartek (28 grudnia) przyleciała z Manchesteru. Towarzyszył jej mąż Robert i niespełna 3-letni syn Leo. Samolot Ryanaira wylądował w Jasionce o godz. 10:02.

Iwona Kurpiewska do części ogólnodostępnej lotniska szła po czerwonym dywanie w asyście dwóch stewardes. Czekał na nią marszałek Władysław Ortyl i Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Obaj złożyli gratulacje milionowej pasażerce. 

– Śmiałam się i mówiłam do męża na płycie lotniska, że chciałabym zostać tym milionowym pasażerem. No i jak widać, marzenia się spełniają! – mówiła podekscytowana pani Iwona.

Specjalnie dla niej zaśpiewała Justyna Steczkowska, która panią Iwonę zaprosiła na scenę. Wokalistka zagrała piosenkę „Za dużo wiesz”.

– Zrobiło mi się gorąco, oblały mnie poty, ale pomyślałam – „cuda się zdarzają”. Jestem oczarowana, niezwykle mile zaskoczona – opowiadała Iwona Kurpiewska, która z lotniska z Jasionce korzysta od kilkunastu lat. 

Milionowa pasażerka w prezencie dostała zestaw walizek, pobyt w saloniku VIP, upominki od firm Baltona i Lagardere, voucher od biura podróży Coral Travel na wczasy z Jasionki i romantyczny weekend w Bieszczadach w hotelu Skalny SPA.

Był też olbrzymi tort dla wszystkich uczestników wydarzenia i konkursy dla podróżnych.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Iwona Kurpiewska od ponad 10 lat mieszka w Anglii, jest rekruterem w jednej z międzynarodowych firm. Pochodzi z Horyńca Zdroju, w Rzeszowie ma brata, w Hermanowej mieszka jej siostra. Na Podkarpaciu spędzi Sylwestra i pierwsze dni Nowego Roku.

 

Zdjęcia: Robert Neumann / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Terminal do rozbudowy?

Milionowy pasażer lotniska w Jasionce jest powodem do dumy dla jego władz. Podrzeszowski port w 2023 roku przeżywał prawdziwe oblężenie. Najlepszy wcześniej rok dla Jasionki był 2019. Wtedy lotnisko odprawiło 772 tys. pasażerów.

– Jeżeli ten ruch będzie tak dynamicznie rósł, jak w ostatnim czasie i ta dobra tendencja zostanie utrzymana, to w ciągu najbliższych kilku lat będziemy dążyć do tego, aby terminal został rozbudowany – zapowiedział Adam Hamryszczak.

Terminal wybudowano w 2012 roku. W ciągu godziny jest w stanie odprawić 700 pasażerów, a w skali roku nawet 1,5 mln. – To dzisiaj najważniejszy port w Europie Środkowo-Wschodniej, jeden z najbardziej znaczących w Europie – uważa marszałek Ortyl.

W szczycie sezonu letniego kończącego się roku lotnisko oferowało rekordową liczbę połączeń – 24 kierunki do 13 krajów. Były w tym nowości, jak Rzym (od WizzAir), Mediolan (LOT) czy czartery do Podgoricy, Kefalonii i Marsa Alam.

Najwięcej pasażerów przewiozły w 2023 roku Ryanair, PLL LOT oraz przewoźnicy czarterowi. Z kolei najbardziej obleganymi kierunkami były Warszawa, Londyn i Antalyia, wciąż „stolica” kierunków czarterowych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama