Miłośnicy niekonwencjonalnych brzmień, przygotujcie się na muzyczną ucztę. 14 września o godzinie 18:00 w sali widowiskowej WDK odbędzie się koncert inauguracyjny X Podkarpackiej Jesieni Jazzowej.
Na scenie wystąpi wyjątkowy zespół Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, który zaprezentuje premierowy materiał ze swojej najnowszej płyty “10/10”, świętując jednocześnie 10 lat obecności na scenie muzycznej.
Fuzja jazzu i hip-hopu
Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to unikatowy projekt na polskiej scenie muzycznej, łączący elementy jazzu i hip-hopu. Zespół, działający od 2014 roku, ma na koncie imponujący dorobek: blisko 150 koncertów i 4 albumy. Ich ostatnie winylowe wydawnictwo “Tyrmand to Jazz” zadebiutowało na liście OLiS najlepiej sprzedających się płyt winylowych w Polsce.
Koncert w WDK będzie okazją do premierowego wykonania utworów z najnowszej płyty “10/10”. Album ten, nagrany z okazji 10-lecia zespołu, zapowiada się niezwykle interesująco. Oprócz podstawowego składu, na krążku pojawią się goście specjalni, w tym Mr Krime, kwartet smyczkowy, Jarecki oraz Aleksandra Tocka, która wystąpi również podczas koncertu inauguracyjnego.
Skład na scenie
Na scenie wystąpią:
- Tomasz Nowak (trąbka)
- Krzysztof Ropicki (gitara basowa)
- Kuba Banaszek (instrumenty klawiszowe)
- Maksymilian Olszewski (perkusja)
- Bartłomiej “Eskaubei” Skubisz (rap, teksty)
- gościnnie: Aleksandra Tocka (wokal)

Warto podkreślić, że Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to zespół doceniany w środowisku jazzowym. Dwa lata z rzędu byli laureatami plebiscytu Jazz magazynu JazzPress i RadiaJazz.FM w kategoriach “Polski jazzowy zespół roku” i “Polska jazzowa płyta roku”.
Jak zdobyć wejściówki?
Dobra wiadomość dla fanów – wstęp na koncert jest bezpłatny! Darmowe wejściówki będą dostępne od 2 września na portierni WDK. Warto się pospieszyć, bo z pewnością będą rozchwytywane.
Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.
(Red)
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Rzeszów: Policyjny radiowóz wjechał „na czerwonym” i uderzył w audi. Trwa śledztwo, jest nagranie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/policja-radiowoz-wypadek-218x150.jpg)
![Wielka akcja policji i kontrterrorystów z Rzeszowa. Mnóstwo narkotyków i zatrzymania [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/narkotyki-jaslo3-1-218x150.jpg)
![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)









![Odnowiona hala sportowa w Rzeszowie już otwarta. Inwestycja kosztowała 450 tys. zł [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/hala-sportowa-sp16-rzeszow-218x150.jpg)

















![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)



![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)



![Gigant nad Sanem nabiera kształtów. Zobaczcie budowę najdłuższego mostu na Podkarpaciu [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/most-stalowa-wola-san2026-218x150.jpg)



![Odnowiona hala sportowa w Rzeszowie już otwarta. Inwestycja kosztowała 450 tys. zł [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/hala-sportowa-sp16-rzeszow-324x235.jpg)