Rzeszów i Przemyśl – to dwa miasta na Podkarpaciu, gdzie na dworcach PKP został wprowadzony system jednej kolejki po bilety do kas PKP Intercity.

Oprócz Rzeszowa i Przemyśla w ostatnim czasie system jednej kolejki wprowadzono także na pięciu innych polskich dworcach kolejowych: w Koszalinie, Tczewie, Szczecinie, Skarżysku Kamiennej i Bydgoszczy.

System jednej kolejki po bilet w pociągach PKP Intercity działa już na 25 dworcach w Polsce. Przewoźnik twierdzi, że dzięki temu zakup biletu przebiega sprawniej.

System jednej kolejki jest często stosowany w dużych sieciach handlowych, na lotniskach czy dworcach. Ten wprowadzony w kolejnych lokalizacjach jest uproszczony – do kas prowadzi wytyczona taśmami i słupkami ścieżka. W Przemyślu i Rzeszowie jeden „ogonek” kieruje do 2 okienek.

– System jednej kolejki to rozwiązanie porządkujące ruch przed kasami. Ułatwia zakup biletów i poprawia komfort oczekujących podróżnych. Obecnie już ponad połowa naszych kas własnych jest objęta tym rozwiązaniem – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama