Fot. Urząd Miasta w Bydgoszczy. Na zdjęciu pumptrack w Bydgoszczy

Na ponad 232 tys. zł opiewa oferta firmy, która jest gotowa zbudować pumptrack przy ulicy Starzyńskiego na rzeszowskim osiedlu Baranówka.

Miasto Rzeszów planuje budowę dwóch pumptracków. Jeden z nich ma powstać właśnie na Baranówce, drugi na bulwarach. Pierwszy powstanie przy ulicy Starzyńskiego na terenie rekreacyjnym, obok powstałego w ubiegłym roku boiska.

I to właśnie pumptrack na Baranówce jest najbardziej zaawansowany w procedurach administracyjnych. Miasto przez ostatnie tygodnie czekało na oferty firm, które wybudowałyby obiekt dla amatorów mocnych, rowerowych wrażeń.

Pumptrack to specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

– Otrzymaliśmy ofertę od jednej firmy – na 232 470 zł. Przekracza ona nieznacznie, o około 20 tys. zł, kwotę, jaką mamy zarezerwowaną w budżecie na inwestycję – mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miasto chce przedstawicieli firmy zaprosić do ratusza na negocjacje cenowe. – Mamy nadzieję, że cenę uda się obniżyć – słyszymy w magistracie. Pumptrack przy ulicy Starzyńskiego ma powstać w formule „zaprojektuj-wybuduj”. 

Tor będzie miał około 90 m długości, będzie się składał z tzw. hopek i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony też w ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci.

Pumptrack na Baranówce jest jednym z projektów Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021, który do realizacji wybrali mieszkańcy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama