Zdjęcie: Konrad Moszyński / muchaDSGN

W sobotę (3 grudnia) w Rzeszowie zainauguruje kampania „Jedzenie zamiast bomb 2016/2017”. Na Rynku będzie rozdawane jedzenie.

„Jedzenie zamiast bomb” („Food Not Bombs”) to społeczna inicjatywa polegająca na rozdawaniu ciepłych, wegetariańskich posiłków ludziom biednym, bezdomnym i bezrobotnym. Ideą przewodnią jest pokazanie, że kiedy władza wydaje pieniądze na zbrojenia, wielu ludzi umiera z głodu.

Akcja „Jedzenie zamiast bomb” odbywa się na terenie całego świata. Organizują ją zazwyczaj środowiska działaczy organizacji antywojennych i anarchistycznych. Pierwszą akcję zorganizowali w 1980 roku amerykańscy aktywiści protestujący przeciwko zbrojeniom atomowym.

W tym roku do tej inicjatywy włącza się także Rzeszów. Jedzenie będzie rozdawane w sobotę przy scenie na Rynku od godz. 14:00. „Jedzenie zamiast bomb” propaguje zmianę stylu życia, postaw, relacji międzyludzkich.

– Symboliczna dystrybucja jedzenia ma wykazać, że nawet niewielka, oddolna grupa osób jest w stanie wygospodarować środki, czas i energię dla drugiego człowieka. Jest dowodem na to, że zwykli ludzie, bez wsparcia organizacji państwowych czy religijnych mogą zorganizować darmowy posiłek nie tylko dla tych potrzebujących, ale dla wszystkich, którzy zechcą się zatrzymać, zjeść, napić herbaty i porozmawiać – poinformował nas rzeszowski Kolektyw „Jedzenie zamiast bomb”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama