Zdjęcie: Fundacja Równość
Reklama

Do końca stycznia br. w Rzeszowie będzie obecny billboard „Jesteśmy tutaj”, który ma pokazać, że osoby LGBT żyją i mieszkają nie tylko w największych miastach w Polsce. 

Tęczowe billboardy i reklamy jeszcze w tym miesiącu pojawią się w kilku małopolskich miastach (Nowy Sącz, Olkusz i Oświęcim) oraz w Rzeszowie i Kielcach. W tle billboardów jest trzymająca się za ręce para tej samej płci.

– To kampania, która ma pokazać, że ludzie LGBT, czyli geje, lesbijki, ludzie biseksualni i transpłciowi żyją i mieszkają nie tylko w największych miastach w Polsce – wyjaśnia Magda Dropek z krakowskiej Fundacji Równość, która jest autorem kampanii „Jestem tutaj”. 

W Rzeszowie znajduje się jeden billboard – na ulicy Asnyka 2 i będzie obecny do końca stycznia br.

Zdjęcie: Fundacja Równość

W 2016 i 2017 roku Fundacja Równość zorganizowała w kilku miastach na
południu kraju szereg wydarzeń o tematyce LGBT: nieformalnych, integrujących lokalne
społeczności, spotkań, ale także pokazów filmowych.

Niektóre z nich, jak pokaz filmu “Artykuł osiemnasty”, spotkały się z oporem – w Nowym Sączu miejscy urzędnicy dali do zrozumienia, że publiczna instytucja to nie miejsce do rozmowy na tak „kontrowersyjne” dla mieszkańców tematy, jak związki partnerskie i równość małżeńska.

– Okazało się, że mieszkańcy i mieszkanki chcą na ten temat rozmawiać i się edukować.
W trakcie kilkunastu miesięcy często padało pytanie do lokalnych społeczności LGBT: co jest dla nich najważniejsze? Czego im najbardziej potrzeba? Odpowiedź była jedna: widzialności – dodaje Magda Dropek. 

Kampania „Jesteśmy tutaj” ma być odpowiedzią na taką właśnie potrzebę. Billboardy i reklamy mają zachęcić mieszkańców polskich miast do refleksji i rozmowy na
temat miejsca LGBT w ich społecznościach, a ludziom LGBT poza największymi miastami
pokazać, że nie są sami.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama