Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta w Rzeszowie

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, w czwartek rozpoczął pracę ze swoim pierwszym wiceprezydentem – Jolantą Kaźmierczak.

Konrad Fijołek swoich wiceprezydentów – Jolantę Kaźmierczak, Krystynę Stachowską i Dariusza Urbanika – zaprezentował 7 lipca. Zapowiedział wtedy, że jego zastępcy pracę w ratuszu rozpoczną w ciągu trzech tygodni. Muszą bowiem załatwić formalności związane z pracą w poprzednich firmach. 

Jako pierwsza uporała się z tym Jolanta Kaźmierczak, która w czwartek rozpoczęła pracę w urzędzie miasta. – Witamy na pokładzie fantastycznej łodzi, która nazywa się Rzeszów – przywitał ją Konrad Fijołek, cytowany przez rzeszowski magistrat.

Kaźmierczak będzie nadzorowała gospodarkę komunalną, gospodarkę mieniem, ochronę środowiska, geodezję, targowiska i parkingi. Przed pracą w ratuszu w ostatnich latach zawodowo związana była z rzeszowską spółdzielnią mieszkaniową „Projektant”. Wcześniej przez 25 lat pracowała w Agencji Nieruchomości Rolnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jolanta Kaźmierczak ma 62 lata, skończyła wydział budownictwa na Politechnice Rzeszowskiego. Od 2010 roku była radną miejską, należy do Platformy Obywatelskiej, która poparła Konrada Fijołka w czerwcowych wyborach. W radzie miasta miejsce Kaźmierczak zajmie Mateusz Maciejczyk, działacz PSL.

Kiedy w ratuszu pracę rozpoczną Krystyna Stachowska i Dariusz Urbanik? – Na przełomie lipca i sierpnia – zapowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. W ubiegłym tygodniu Konrad Fijołek zapowiedział, że w tym tygodniu podejmie pierwsze decyzje związane ze zmianą organizacji pracy urzędu miasta. Na razie jest cisza. 

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama