Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Katarzyna Wrzesińska została nowym dyrektorem rzeszowskiego oddziału Telewizji Polskiej – dowiedział się nieoficjalnie Rzeszów News.

Funkcję dyrektora TVP Rzeszów stracił Józef Matusz, który oddziałem regionalnym ośrodka telewizji kierował od 2016 roku, posadę zawdzięczał politykom PiS.

W piątek (29 grudnia) dziennikarze TVP Rzeszów dowiedzieli się o zmianie dyrektora, która jest konsekwencją rewolucji personalnej w mediach publicznych. 19 grudnia odwołano prezesów TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

Zwolniony mailem

Było jasne, że wymiana dyrektorów dotknie także regionalne ośrodki mediów publicznych. Na czele TVP Rzeszów stanęła 59-letnia Katarzyna Wrzesińska, kierowniczka produkcji w rzeszowskim oddziale telewizji, pracująca w nim od wielu lat. 

O tym, że Wrzesińska została dyrektorem ośrodka, dziennikarzy poinformował 29 grudnia Józef Matusz. Wysłał do nich maila. Sam Matusz został zwolniony tego samego dnia. 

„29 grudnia 2023 roku mailowo zostałem zwolniony z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem wynagrodzenia oraz pozostawania w gotowości do świadczenia pracy na polecenie Pracodawcy” – napisał do pracowników TVP Rzeszów Józef Matusz. 

„Równocześnie informuję, że z dniem dzisiejszym [29 grudnia – przyp. red.] pełniącą obowiązki dyrektora Oddziału TVP w Rzeszowie została Pani Katarzyna Wrzesińska” – dodał.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!
Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Józef Matusz

Konkretna babka 

Dziennikarze TVP Rzeszów z entuzjazmem przyjęli wiadomość, że ich nowym szefem została Katarzyna Wrzesińska. – Nasz człowiek, zna telewizję, my ją znamy. Konkretna babka – mówi nam nieoficjalnie jeden z dziennikarzy TVP Rzeszów. 

Od innych słyszymy, że nie są pewni, czy Katarzyna Wrzesińska będzie na stałe dyrektorem rzeszowskiego oddziału TVP. Na telewizyjnych korytarzach mówi się, że dyrektorem może być tylko kilka tygodni, do czasu zakończenia wszystkich zmian w TVP. 

Odwołany Józef Matusz zostanie dobrze zapamiętany przez dziennikarzy telewizji. – Potrafił o nas walczyć i zadbać o to, żeby każdy miał pracę. Do tego miał swoje zdanie – mówią o Matuszu dziennikarze TVP Rzeszów. 

W grudniu 2018 roku w niejasnych do dzisiaj okolicznościach Matusz został zawieszony, gdy starł się słownie z Jackiem Kurskim, ówczesnym prezesem TVP. Wydawało się, że Matusz całkowicie wyleci z telewizji, ale wrócił na stołek dyrektorski po dwóch miesiącach.

Na razie nie wiadomo, co się stanie z Przemysławem Tejkowskim, który jest szefem Polskiego Radia Rzeszów. Jego dni także są policzone. 

(ram)

redakcja@rzeszow- news.pl

Reklama