Sale restauracji Hotelu Ambasadorskiego (Rzeszów, Rynek 13-14) zajmują zabytkowe piwnice kamienicy przyrynkowej, z widokiem – w barze – na fragment podziemnej trasy turystycznej.

[Not a valid template]

 

Kuchnia restauracji promuje zasady Slow Food, czyli regionalną naturalną żywność, a karta menu zmienia się wraz z porami roku.

Przygotowywane tu dania to umiejętne łączenie tradycji staropolskiej kuchni dworskiej (m.in. tak popularne wówczas i różnorodne przyprawy, obecność derenia), z elementami regionalnej kuchni włościańskiej, jak np. proziak czy gołąbki.

A co warto zamówić dziś? Na przystawkę plastry pieczonej gęsi z morelowa konfiturą, pestkami dyni i bukietem ziół. Z zup koniecznie unikalny krem z pieczonej bulwy selera z kaszanką pilzneńską, a na danie główne, do wyboru: górkę cielęcą przyrządzoną metodą sous-vide na purre gruszkowo-pietruszkowym z warzywami duszonymi w maśle lub kaczą pierś przyrządzoną metodą sous-vide z sezonowymi warzywami i sosem kminkowym lub sandacza na warzywnym spaghetti z kurkami, szyjkami rakowymi i młodymi ziemniakami.

Goście restauracji mają również okazję wypróbowania wyśmienitych nowości wprowadzonych do menu przez Szefa Kuchni Dorotę Pajęcką. Zakosztować można nowości takich jak kotleciki jagnięce przygotowywane metodą sous-vide oprószone miętą, pierogi z soczewicą w sosie borowikowym oraz sałatki z kopru włoskiego, gruszki i sera pleśniowego.

Idee slow foodu, sezonowa kuchnia, kucharze którym zależy, no trudno się do czegoś tu przyczepić. No jest jedno – ceny nie są na poziomie baru, ale cóż się dziwić skoro to lokal z pierwszej – rzeszowskiej – ligi. Z drugiej strony może powinienem mieć „pretensje” do szefa, że nie zarabiam więcej. I wtedy zdecydowanie przyjemniej czekałoby mi się na kelnera z rachunkiem.

Wielbiciele nie tylko wyśmienitego jedzenia, ale i dobrej muzyki, we wtorki, środy i czwartki mogą spędzić wieczór z dźwiękami pianina w tle za sprawą Grzegorza Pacześniaka.

I ważna informacja dla osób, które mają problem z tolerancją glutenu – w restauracji jest specjalnie przygotowane menu bez glutenu

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama