Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Zgodnie z przewidywaniami, Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie odmówiła zarejestrowania Małgorzaty Grzywy w wyborach na prezydenta Rzeszowa. 

Kandydaturę Małgorzaty Grzywy, byłego wójta gminy Oświęcim, w miniony piątek, na kilka godzin przed zamknięciem rejestracji kandydatów, zgłosił Komitet Wyborczy Polska 2050.

Już na etapie składania dokumentów było właściwie przesądzone, że Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie nie zarejestruje Grzywy, bo jej komitet nie dostarczył wymaganych 3000 podpisów poparcia. Deklarował, że jest ich 2327, finalnie było 2321

Formalną decyzję o odmowie zarejestrowania Małgorzaty Grzywy, jako kandydata w wyborach na prezydenta Rzeszowa, MKW podjęła w poniedziałek późnym popołudniem. Jednocześnie MKW ustaliła harmonogram przygotowania kart wyborczych do głosowania. 

– Drukowanie kart rozpocznie się 26 kwietnia, zakończy 30 kwietnia, do urzędu miasta mają być dostarczone 4 maja. Z kolei 27 kwietnia do urzędu mają być dostarczone karty do głosowania korespondencyjnego – mówi Marek Antas, przewodniczący MKW w Rzeszowie.   

To by oznaczało, że wybory zaplanowane na 9 maja, odbędą się w terminie. – Nie mamy sygnałów, by wybory miały być przesunięte – twierdzi sędzia Antas. 

W wyborach na prezydenta Rzeszowa wystartuje 4 kandydatów: Marcin Warchoł z komitetu Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc – dla Rzeszowa, Konrad Fijołek z Rozwoju Rzeszowa 2.0, Grzegorz Braun z Konfederacji i Ewa Leniart z komitetu Wspólny Dom Rzeszów. 

Kampania wyborcza może trwać do 7 maja do północy. Potem, do czasu zamknięcia lokali wyborczych, będzie obowiązywała cisza wyborcza. Lokale wyborcze w dniu głosowania (9 maja) będą czynne od godz. 7:00 do 21:00. 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęcia od góry: Marcin Warchoł, Konrad Fijołek, Grzegorz Braun i Ewa Leniart

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama