Fot. Youtube.com / Oświęcim Online

W piątek, w ostatnim w dniu rejestracji kandydatów w wyborach na prezydenta Rzeszowa, zgłoszono piątego kandydata –  Małgorzatę Grzywę. Ale komitet nie dostarczył wymaganej liczby podpisów poparcia.

Dokumenty rejestrujące Małgorzatę Grzywę do Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie złożył w piątek po południu Komitet Wyborczy Polska 2050. Nie można go mylić ze stowarzyszeniem Polska 2050, które założył Szymon Hołownia.

KW Polska 2050 zgłosił Włodzimierz Zydorczak z wielkopolskiego Kościana, prezes utworzonego tam przez siebie Towarzystwa Budownictwa Społecznego. KW Polska 2050 w wyborach na prezydenta Rzeszowa postanowił zarejestrować Małgorzatę Grzywę.

Małgorzata Grzywa była wójtem gminy Oświęcim w latach 2010-2014. Jakie są szanse, że MKW w Rzeszowie zatwierdzi jej kandydaturę w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa? W zasadzie żadne, bo komitet nie dopełnił podstawowej formalności.  

– W deklaracji liczba zgłoszonych podpisów poparcia dla tej kandydatury jest poniżej 3000 – mówi nam sędzia Marek Antas, przewodniczący MKW w Rzeszowie. A to oznacza, że wniosek o rejestrację Małgorzaty Grzywy zostanie odrzucony.

– Na podjęcie decyzji w przedmiocie odmowy rejestracji zgłoszenia albo sporządzenia protokołu rejestracji kandydata mamy trzy dni. Wydamy ją w poniedziałek – zapowiada sędzia Antas. – W piątek do północy czekamy na ostateczne zgłoszenia – dodaje.

Po północy KW Polska 2050 nie będzie mógł już dostarczyć brakujących podpisów poparcia Małgorzaty Grzywy. 

Dotychczas MKW zatwierdziła rejestrację czterech kandydatów w wyborach na prezydenta Rzeszowa, m.in. Marcina Warchoła, Konrada Fijołka i Grzegorza Brauna. Aby zarejestrować kandydata, do dokumentów należało dołączyć 3000 podpisów poparcia.

Przedterminowe wybory prezydenckie mają się odbyć 9 maja.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama