Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Ponad 280 tys. zł ukradli nieznani sprawcy z kantoru wymiany walut w sklepie „Majster” przy ulicy Przemysłowej w Rzeszowie. 

Kwotę, która padła łupem złodziei, w piątek ujawniła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów, nadzorująca policyjne postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem do kantoru na terenie marketu budowlanego „Majster”. Złodzieje okradli kantor w nocy z 8 na 9 listopada br. Pisaliśmy o tym TUTAJ.                                      

– Nieznani sprawcy ukradli z kantoru 283 tys. zł w różnych walutach – mówi nam Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, sprawców włamania do kantoru było co najmniej dwóch. Wiadomo też, że zostali w „Majstrze” tuż po zamknięciu sklepu. 

– Zabrali ze sklepowych regałów narzędzia. Użyli ich do tego, by się dostać do wnętrza kantoru znajdującego się w pasażu sklepu. Sprawcy wycięli otwór w ścianie kantoru, rozcięli sejf, z którego zabrali pieniądze – mówi prokurator Ewa Romankiewicz. 

Ślad po złodziejach się urwał. Wciąż są poszukiwani. Prokuratura apeluje o pomoc w zatrzymaniu sprawców. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości złodziei, proszone są o kontakt zarówno z prokuraturą, jak i Komendą Miejską Policji w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama