Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu zespół Karna

Huculski metal i wolne ciężkie granie. Znamy kolejne zagraniczne gwiazdy, które wystąpią pod koniec sierpnia w Rzeszowie. Rozpoczęła się też sprzedaż biletów na koncerty, które odbędą się pierwszego dnia festiwalu.

Karna i Stoned Jesus to zespoły, które dołączyły do programu festiwalu Rockowa Noc i Faine Misto. Ten pierwszy pochodzi z Ukrainy i wymyślił swój własny gatunek – „huculski metal”. – Ich występy zawsze pełne są tajemniczej aury oraz opowieści o ludowych demonach – informują organizatorzy.

Stoned Jesus to progstonerskie trio z Kijowa, które swoim brzmieniem podbiło kilkanaście krajów. Tysiące ludzi słucha ich żywiołowych piosenek na żywo, a miliony online. Podczas koncertu w Rzeszowie Stoned Jesus zagra zarówno hity, jak i utwory z nowego albumu, który ukaże się na początku przyszłego roku. 

Dwa tygodnie temu organizatorzy ogłosili nazwiska trzech pierwszych gwiazd. Podczas festiwalu zagrają także: IGNEA, Sick Solution i Space of Variations. Do pełnej listy wszystkich zagranicznych gwiazd brakuje jeszcze trzech zespołów. 

Koncert z udziałem zagranicznych gwiazd odbędzie się w piątek (26 sierpnia). To będzie koncert charytatywny, pieniądze ze sprzedaży biletów i wrzucone do puszek, zostaną przekazane na pomoc walczącej Ukrainie.

Można kupić bilet jednodniowy albo karnet. Rozpoczęła się sprzedaż biletów na piątkowy koncert, wejście kosztuje 69 zł. Wszystkie bilety można kupić na ticketmaster.pl. Dwudniowy karnet kosztuje 119 zł, ale będzie jeszcze trzydniowy. Sprzedaż zostanie dopiero uruchomiona.

Podczas festiwalu, tradycyjnie, będzie przegląd konkursowy młodych, obiecujących i rozwijających się kapel – to w drugi dzień, czyli w sobotę 27 sierpnia. Po występach konkursowych zagrają: Mr. Pollack, Jesus Chrysler Suicide, Proletariat, KSU i na zakończenie Dezerter.

W niedzielę, 28 sierpnia, wystąpi laureat konkursu dla młodych kapel, a zaraz po nim: Tides from Nebula, Turbo i wreszcie Riverside.

Festiwal odbędzie się na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Tam powstanie Rock City, czyli „miasto w mieście”. Będzie pole namiotowe, a także strefa sprzedaży i wymiany rockowych gadżetów oraz płyt.

Rockowej Nocy i Fainemu Mistu patronuje Rzeszów News.

Zdjęcie: materiały organizatorów
Zdjęcie: materiały organizatorów

(la)

rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama