Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Karolina Domagała

Potwierdziły się informacje Rzeszów News. Karolina Domagała została dyrektorem Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Urząd Miasta Rzeszowa poinformował o rozstrzygnięciu konkursu na dyrektora Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Wygrała go Karolina Domagała, a więc stało się to, co przewidywaliśmy 12 sierpnia. O stanowisko dyrektora kancelarii ubiegało się 4 kandydatów.

„Pani Karolina Domagała w trakcie selekcji końcowej uzyskała najwyższą liczbę punktów, w związku z czym Komisja postanowiła o umieszczeniu jej kandydatury na pierwszym miejscu listy rankingowej” – czytamy w dokumencie podpisanym przez Marcina Stopę, sekretarza miasta Rzeszowa.

– Karolina Domagała stanowisko obejmie w ciągu kilku najbliższych dni – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Karolina Domagała do ratusza przejdzie z rzeszowskiego biura europosłanki Platformy Obywatelskiej, Elżbiety Łukacijewskiej. Domagała kierowała nim ponad 10 lat. – Zależy mi na mieście, żeby się rozwijało – mówi Karolina Domagała, pytana, dlaczego zdecydowała się dołączyć do ekipy prezydenta Konrada Fijołka.

Domagała skończyła stosunki międzynarodowe na obecnym Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. – To, czego się dotychczas nauczyłam, zawdzięczam europosłance Łukacijewskiej. Zawsze będę jej wdzięczna za to, że dała mi szanse – dodaje Karolina Domagała.  

Domagała na stanowisku dyrektora Kancelarii Prezydenta Rzeszowa będzie odpowiedzialna m.in. za nadzór polityki medialnej Konrada Fijołka i jego relacje z mieszkańcami. Fijołek chciał pierwotnie, by Domagała została wiceprezydentem Rzeszowa, ale ta się na to jednak nie zgodziła. 

Karolina Domagała była w gronie najbliższych osób Konrada Fijołka, którzy byli odpowiedzialni za jego kampanię wyborczą. Domagała była w niej „prawą ręką” Fijołka. Fijołek wygrał czerwcowe wybory prezydenckie, a niedługo później dokonał pierwszej zmiany organizacyjnej w ratuszu, tworząc Kancelarię Prezydenta Rzeszowa.

Kancelaria zastąpiła zlikwidowane biuro prasowe urzędu i stanowisko rzecznika prasowego prezydenta. Podlegają jej dwa oddziały: prezydialny i komunikacji społecznej. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama