Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Karolina Domagała

Cztery osoby walczą o stanowisko dyrektora Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Prawdopodobnie będzie nim Karolina Domagała – dowiedział się Rzeszów News.

Urząd Miasta Rzeszowa 9 sierpnia zakończył przyjmowanie podań na stanowisko dyrektora Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. To nowa jednostka w strukturach magistratu, którą po wygraniu w czerwcu wyborów prezydenckich utworzył Konrad Fijołek. 

Fijołek w lipcu zlikwidował biuro prasowe urzędu, stanowisko rzecznika prezydenta. W to miejsce utworzono oddział komunikacji społecznej, podlegający Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Podlega mu też oddział prezydialny. Na jego czele stanęła Magdalena Materna.  

Na stanowisko dyrektora kancelarii ogłoszono konkurs. – Zgłosiły się cztery osoby. W przyszłym tygodniu rozpoczną się rozmowy z kandydatami. Dyrektor ma być wybrany jeszcze w tym miesiącu – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Ratusz nie zdradza nazwisk kandydatów. Wśród niezbędnych wymogów, jakie ratusz postawił przed nowym dyrektorem, są m.in. co najmniej 5-letni staż pracy lub 3-letnie prowadzenie firmy związanej ze wspomnianym stanowiskiem i znajomość języka obcego.

Do zadań dyrektora będzie m.in. informowanie mieszkańców o działaniach prezydenta, „ciągła dbałość o wizerunek miasta”, prowadzenie profili prezydenta w mediach społecznościowych, pilnowanie kalendarza prezydenta, jego zastępców i skarbnika. 

Z naszych nieoficjalnych źródeł wynika, że największe szanse na zwycięstwo w konkursie ma Karolina Domagała. – Złożyła papiery – słyszymy w ratuszu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Karolina Domagała była „prawą ręką” Konrada Fijołka w kampanii wyborczej, Fijołek chciał, by została jednym z jego zastępców. Domagała jednak się na to nie zgodziła, ale prezydent nie wyobraża sobie, by mógł porzucić z nią definitywnie współpracę. 

Stąd też przymiarki, by to właśnie Karolina Domagała została dyrektorem Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Domagała od ponad 10 lat jest szefową rzeszowskiego biura podkarpackiej europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej z Platformy Obywatelskiej. 

O tym, że to właśnie Karolina Domagała zostanie dyrektorem kancelarii może się świadczyć to, że europosłanka Łukacijewska zwiększyła z dwóch do trzech liczbę swoich asystentów w Rzeszowie. Dołączył do nich Artur Sapiński, który z Łukacijewską współpracował w Brukseli.

To właśnie Sapiński ma przejąć obowiązki Domagały, gdy ta przeniesie się do pracy w ratuszu. W czwartek chcieliśmy porozmawiać z Karoliną Domagałą. Bezskutecznie. Nie odbierała telefonu komórkowego. 

Gdy poznamy dyrektora kancelarii, ma zapaść decyzja, kto zostanie kierownikiem oddziału komunikacji społecznej. – Są dwa rozwiązania: albo będzie ogłoszony konkurs, albo na to stanowisko awansuje ktoś z obecnych pracowników urzędu – wyjaśnia Artur Gernand. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama