Zdjęcie: Youtube.com / Sport TVP
Reklama

Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, został zawieszony w prawach członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

„Kaziu sam się zawiesił, a zarząd się zgodził. Czekamy na decyzję Komisji Dyscyplinarnej” – powiedział w rozmowie z Radiem Zet Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Decyzja o zawieszenia Grenia zapadła podczas piątkowego posiedzenia zarządu PZPN. Greń sam o to wnioskował.

Komisja Dyscyplinarna PZPN kilka dni temu wszczęła postępowanie dyscyplinarne „w związku z naruszeniem norm etyczno-moralnych przez członka zarządu PZPN Kazimierza Grenia, w związku z dystrybucją biletów, przekazanych do Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej”.

– Do końca kwietnia Komisja Dyscyplinarna podejmie dalsze decyzje w jego sprawie – zapowiedział Zbigniew Boniek.

Greń został zatrzymany przez irlandzką policję przed ostatnim meczem Polski z Irlandią w Dublinie. Przyłapano go jak nielegalnie sprzedawał wraz ze swoją przyjaciółką Niną Błasik bilety na mecz. Oboje zostali zatrzymani, noc spędzili w areszcie.

Kazimierzowi Greniowi policja zabrała 12 biletów, które pochodziły z puli 49 biletów, jakie Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zamówił w PZPN. Greń twierdzi, że jest niewinny. Do sądu złożył pozwy przeciwko niektórym mediom, które publikowały teksty na temat afery biletowej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: