Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu Kazimierz Rochecki

Chętnych do kandydowania na prezydenta Rzeszowa jest coraz więcej. Właśnie swój start ogłosił Kazimierz Rochecki, przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście. 

Rochecki od pięciu lat działa w stowarzyszeniu „Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów” (jest jego  wiceprezesem), które walczy ze smrodem wydobywającym się z zakładów drobiarskich „Res-Drob” przy ulicy Konopnickiej na osiedlu 1000-lecia. 

Walka o zielony Rzeszów

W czwartek stowarzyszenie poinformowało, że Kazimierz Rochecki będzie startował w przyspieszonych wyborach na prezydenta Rzeszowa po rezygnacji złożonej 10 lutego z tego stanowiska Tadeusza Ferenca. 

Rochecki ma 68 lat, jest już trzecią kadencję przewodniczącym Rady Osiedla Śródmieście. Przez pierwsze dwie kierował radą Śródmieście-Północ, następnie został szefem rady całego Śródmieścia, gdy Północ połączono z Południem. 

– Będę kandydował na prezydenta, bo chcę walczyć o czysty i zielony Rzeszów. A jak będzie czysty i zielony, to będą zdrowi mieszkańcy. Jako stowarzyszenie walczymy o każde drzewo przed wycinką. Nie można betonować miasta – mówi Kazimierz Rochecki. 

Czysty i zielony Rzeszów ma być tematem przewodnim kampanii Rocheckiego, który znany jest z tego, że w przeszłości były wiceszefem Samoobrony na Podkarpaciu, był prawą ręką Marii Zbyrowskiej, byłej posłanki partii nieżyjącego już Andrzeja Leppera. 

Rochecki studiował na wydziale prawa i administracji rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W latach 90. ubiegłego wieku należał też do założonej przez Lecha Wałęsę Chrześcijańskiej Demokracji III. Był wiceprzewodniczący partii na Podkarpaciu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Nie przypuszczałem, że w tym wieku będę jeszcze startował w wyborach, ale Tadeusz Ferenc ma więcej lat [ze stanowiska zrezygnował w 81. urodziny – przyp. red.] – pociesza się Kazimierz Rochecki. 

Warchoł, Braun, Itner, Masłowski, Słupek…. 

Kazimierz Rochecki jest już kolejną osobą, która zapowiedziała start w wyborach na prezydenta Rzeszowa. W czwartek zrobił to Grzegorz Braun z Konfederacji, wcześniej zrobili to Marcin Warchoł z Solidarnej PolskiAgnieszka Itner z partii Razem i Maciej Masłowski

Wspólnego kandydata mają wystawić też Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL (ludowcy zgłosili Edwarda Słupka, prezesa spółdzielni mieszkaniowej „Zodiak”) i Ruch 2050 Szymona Hołowni. Wciąż nie wiadomo, co zrobi PiS. Spekuluje się, że jednak nikogo nie wystawi. 

Projekt rozporządzenia premiera RP przewiduje, że wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się 9 maja, a kandydaci będą mogli się zgłaszać do 16 kwietnia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama