Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Sympatycy Stali Rzeszów urządzili zbiórkę pieniędzy na zatrzymanie historycznego jupitera, który miasto zamierzało zezłomować. Potrzeba 16 tys. zł. 

20 stycznia poinformowaliśmy, że ratusz, który najpierw zdecydował o zachowaniu jednego z czterech historycznych masztów ze Stadionu Miejskiego, dzień później wycofał się z inicjatywy – po tym jak przekalkulował koszty. Miasto oszacowało, że akcja zachowania jupitera wymaga nakładów rzędu 100 tys. zł. 

Fragment masztu od zezłomowania ocalił prezes klubu z Hetmańskiej Rafał Kalisz, deklarując, że pokryje koszty jego renowacji, montażu i utrzymania go. Pomoc finansową Kaliszowi obiecali wtedy kibice Stali.

Teraz ogłosili „zrzutkę”. Do tej pory udało im się zebrać 4841 zł, z 16 tys., których potrzebują. – Prezes Kalisz wziął na swoje barki wykupienie jupitera, o który tak zabiegaliśmy w ostatnim czasie. Teraz kolej na nas, kibiców i sympatyków Stali Rzeszów – zagrzewa Robert Górniak, kibic i inicjator zbiórki.

Internetowa kwesta na zrzutka.pl potrwa jeszcze 27 dni. Pieniądze można wpłacać – TUTAJ

Historyczne maszty na Stadionie Miejskim zdemontowano przy okazji modernizacji obiektu. Unowocześniony stadion ma być gotowy pod koniec lutego, kiedy Resovia Rzeszów rozpocznie rundę wiosenną rozgrywek Fortuna 1. Ligi. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: