Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Mandatem został ukarany kierowca busa relacji Rzeszów – Mińsk Mazowiecki, którym podróżowało 10 osób. O dwie za dużo. 

Obostrzenia dotyczące walki z epidemią koronawirusa dotyczą m.in. zbiorowego transportu drogowego. Nowe przepisy jasno określają, ile osób może korzystać z autobusów, czy busów. Liczba pasażerów nie może być większa niż połowa miejsc siedzących.

– Ma to chronić pasażerów i zapewniać im bezpieczny transport. Większość przewoźników stosuje się do nowych zasad, jednak zdarzają się i tacy, którzy je lekceważą – twierdzi nadkom. Anna Kowalik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nisku. 

We wtorek rano policjanci drogówki na drodze krajowej nr 19 w Zarzeczu zatrzymali do kontroli pasażerskiego busa, który jechał z Rzeszowa do Mińska Mazowieckiego. W busie było więcej pasażerów niż pozwalają na to przepisy.

– Bus miał 16 miejsc siedzących, więc mógł zabrać 8 osób. W pojeździe było jednak 10 pasażerów – informuje nadkom. Kowalik. 

Kierowca busa za nieprzestrzeganie przepisów otrzymał mandat. Pasażerowie musieli czekać na drugiego busa, podstawionego przez przewoźnika. Policja apeluje do pasażerów, by sami reagowali, gdy widzą w pojeździe zbyt dużo pasażerów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: