Pożyczył samochód, żeby ukraść paliwo z jednej z rzeszowskich stacji paliw. Samochód wyposażył we własne tablice rejestracyjne. 25-letniego mężczyznę zatrzymali policjanci.

Do kradzieży doszło na stacji paliw przy ul. Lubelskiej. Nieznany mężczyzna podjechał na stacje fiatem seicento. Do dwóch beczek zatankował 115 litrów oleju napędowego. Nie płacąc za paliwo odjechał. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z komisariatu na Baranówce. Ustalili, że samochód, którym poruszał się złodziej wyposażony był w tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że sprawcą kradzieży paliwa może być 25-letni mieszkaniec gminy Lubenia.

We wtorek policjanci zjawili się w domu mężczyzny. Podczas przeszukania znaleźli tablice rejestracyjne, które 25-latek wykorzystał do kradzieży oraz ubranie, które miał na sobie w dniu zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie przyznał się do kradzieży.

25-latek wykorzystał pożyczony samochód, który wyposażył w tablice rejestracyjne z własnego auta. Według policji, mężczyzna najprawdopodobniej dokonał również kilku innych podobnych kradzieży paliwa na terenie Podkarpacia. Policjanci przedstawili mu zarzuty kradzieży.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama