Zdjęcie: KMP Rzeszów
Reklama

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-letniej mieszkance Rzeszowa, która w środę wieczorem potrąciła 20-letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Do wypadku doszło ok. godz. 18:00 przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 33-letnia kierująca fiatem panda, jadąc lewym pasem ruchu al. Powstańców Warszawy w kierunku al. Batalionów Chłopskich, na skrzyżowaniu z ulicą Piastów potrąciła 20-letnią kobietę.

– Piesza przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu z prawej strony na lewą. W wyniku potrącenia, 20-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Kierująca w chwili wypadku była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności. Na jezdniach jest ślisko, dlatego prędkość należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drogach.

– Jeździć wolnej oraz zachować większe odległości pomiędzy pojazdami. Szczególną uwagę należy zachować w pobliżu przejść dla pieszych, którzy mogą być słabiej widoczni – twierdzą policjanci. Przypominają również o zmianie opon na zimowe. 

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem to powinno być jak na przykład w szwajcari, widzisz pieszego ktory czeka, aby przejść masz obowiazek sie zatrzymac jak nie to mandat tyle z mojej strony. Dziekuje.

  2. Dzis na chodniku na pętli autobusowej na Zalesiu potrafiłby mnie parkujący samochód. Parkował tyłem na parkingu wjeżdżając tyłem na środek chodnika o 12:00.

  3. Ciekawe czy kiedyś rzeszowscy kierowcy nauczą się, że na przejściach i w ich okolicy się nie wyprzedza. To co się dzieje na obwodnicy woła o pomstę do nieba.

  4. Obie siebie warte, jedna klapki na oczy i dawaj na przejście, druga klapki na oczy i dawaj przez przejście. Takie sytuacje pokazują ile warte jest “pierwszeństwo” gdy staje się w szranki z półtoratonową maszyną.

Comments are closed.