Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Mandat w wysokości 1050 złotych i 11 punktów karnych “zarobił” 28-letni kierujący BMW, który na rzeszowskim odcinku drogi krajowej 97 jechał z prędkością 208 km/h. Dwaj inni kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące. 

28-latka zatrzymali w połowie marca policjanci z grupy Speed, która od lipca 2019 roku tropi agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców na podkarpackich drogach.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ruch na drogach naszego regionu jest znacznie mniejszy, co jednak nie oznacza, że nie brakuje kierowców, którzy wykorzystują ten fakt i jeżdżą z nadmierną prędkością.

W połowie marca wideorejestrator policyjnego radiowozu zarejestrował niebezpieczną sytuację na rzeszowskim odcinku drogi krajowej nr 97, gdzie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Kierujący BMW pędził z prędkością 208 km/h.

– W trakcie kontroli okazało się, że 28-letni mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, który został mu już wcześniej zatrzymany, bo pojazd nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie – poinformowała podkom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Za popełnione wkroczenia kierujący BMW został ukarany mandatem w wysokości 1050 złotych i 11 punktami karnymi.

Kilka dni później dwóch kierowców ukarano mandatem i punktami karnymi, stracili także prawa jazdy na trzy miesiące. W Jasionce 29-latek kierujący oplem, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 130 km/h. W podjarosłowskich Tyniowicach o 89 km/h przekroczył prędkość 19-letni kierowca BMW.

– W terenie zabudowanym jechał z prędkością 139 km/h – informuje podkom. Wrona.

W skład grupy “Speed” wchodzą policjanci drogówki z komendy wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych, kryminalni, funkcjonariusze do walki z cyberprzestępczością oraz wywiadu kryminalnego KWP w Rzeszowie.

“Speedowcy” w swojej codziennej pracy wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje policja – mierniki prędkości z wizualizacją, pojazdy wyposażone w wideorejestratory, m.in. 250-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive czy najnowsze radiowozy oznakowane BMW 320i xdrive o podwyższonej mocy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: