Zdjęcie: Gutek Film

Rzeszowskie kino Zorza zaprasza do swojego Kina Letniego. Od 31 lipca do 6 sierpnia w ogródku codziennie będzie prezentowany film „20 000 dni na ziemi”.

 „20 000 dni na ziemi” to brytyjski dokumentalny dramat dramatyczny z 2014 roku, napisany wspólnie i wyreżyserowany przez Iaina Forsytha i Jane Pollard. 

Nick Cave od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego wyjątkowy filmowy portret, „20 000 dni na Ziemi”, czyni go jeszcze bardziej tajemniczym.

Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave’a – od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie – zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty.

Widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds, czy Kylie Minogue.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave’a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty „Push the Sky Away”.

Film „20 000 dni na ziemi” w Kinie Letnim Zorzy będzie pokazywany codziennie od 31 lipca do 6 sierpnia. Początek seansów o godz. 21:00. Bilety w cenie 10 zł. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama