Zdjęcie: Materiały organizatorów

Tradycyjnie Tyczyn obchodził swoje święto z udziałem gwiazd muzyki, ostatnio z Kamilem Bednarkiem. Tym razem, z powodu epidemii, miasto postawiło na maraton filmowy w plenerze

Kino samochodowe, modne w Ameryce w latach 50. ubiegłego stulecia, przeżywa swój renesans. Pokazy na parkingach urządzają zarówno duże, jak i małe miasta. Wśród tych ostatnich jest Tyczyn. Maraton filmowy dla 160 samochodów odbędzie się 21 czerwca na parkingu przy ul. Orkana 1.

W niedzielny wieczór w Tyczynie wyświetlone zostaną dwa filmy: „(Nie)znajomi” oraz „Green Book”. Ten pierwszy opowiada o przyjaciołach, którzy odczytują sobie na głos swoje SMS-y. Ten drugi – o niecodziennej przyjaźni drobnego cwaniaczka z Bronksu (w tej roli nominowany do Oscara Viggo Mortensen) z muzykiem jazzowym z wyższych sfer (oscarowa rola Mahershali Aliego).

Darmowe wejściówki do kina samochodowego dostępne są od 10 czerwca w Pizzerii London, jednego z pomysłodawców wydarzenia. Organizatorzy podkreślają, że rozchodzą się one „jak ciepłe bułeczki”, i że „zostało ich niewiele”.

Przypomnijmy, że jedna osoba może odebrać jedną wejściówkę, która upoważnia do wjazdu na pokaz samochodem osobowym z dowolną, ale dozwoloną liczbą pasażerów.

Wjazd na parking będzie możliwy od godz. 18:30, pierwsza projekcja rozpocznie się półtorej godziny później.

– Do biletów dołączymy mapkę, dzięki której kierowcy trafią na wyznaczone miejsce, oraz regulamin uczestniczenia w pokazach filmowych – wyjaśnia Zakia Cieślicka-Majka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie, który współorganizuje kino samochodowe.

Partnerami wydarzenia są Młodzieżowe Centrum Współpracy, Zarząd Mieszkańców Miasta Tyczyna i firma Tywent.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama