Kładka na rzeszowskich bulwarach już w pełni oświetlona [FOTO, VIDEO]

Reklama

Miasto Rzeszów za podświetlenie kładki zapłaciło 151 tys. zł. Można już w pełni oglądać efekty.

 

Pierwsze iluminacje na kładce na bulwarach pojawiły się na początku listopada, ale już wtedy miejscy urzędnicy mówili, że efekt wizualny zostanie zwiększony po wymianie reflektorów, które podświetlały pylon kładki żółto-pomarańczowym światłem.

„Udało mi się uwiecznić w nocy już w pełni działającą iluminację. Trochę pieniędzy kosztowało oświetlenie, ale ładnie się wszystko prezentuje” – napisał do nas internauta „Pisul Maximus”, Czytelnik Rzeszów News, od którego otrzymaliśmy zdjęcia i film.

Kładka, łącząca rzeszowskie bulwary z ulicą Podwisłocze, została wyremontowana w tym roku. Do użytku oddano ją 1 października. Rozebrano drewniany pomost oraz ułożono nową dębową nawierzchnię mostu. Ponadto, wymieniono, wyczyszczono oraz pomalowano balustrady a także nasmarowano liny.

Kładka dla pieszych na bulwarach powstała na początku lat 90. ubiegłego wieku. Jej pierwszy remont odbył się w 1997 roku, kolejny zaś w 2005 r. Po ponad 10 latach zdecydowano ją ponownie odświeżyć, ponieważ pomost drewniany był spróchniały.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama