Zdjęcie: Youtube.com / Centrum Myśli Jana Pawła II

W piątek (20 października) biskup Tadeusz Pieronek odwiedzi Rzeszów. Spotkanie zatytułowane „Kościół a polityka. Wyzwania i zagrożenia” odbędzie się w Hotelu Prezydenckim.  

Bp Tadeusz Pieronek jest profesorem nauk prawnych. Był biskupem pomocniczym diecezji sosnowieckiej, sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski, rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Tadeusz Pieronek często zabierał głos w ważnych sprawach politycznych i społecznych. Znany jest także jako krytyk obecnej władzy, której działania komentuje używając niekiedy dosadnych słów. W lipcu 2017 roku w wywiadzie dla radia TOK FM powiedział: „Dyktaturę już mamy. [Jarosław Kaczyński] mówi, że bez żadnego trybu wchodzi na mównicę, będąc zwykłym posłem i nikt nie wyciąga żadnych konsekwencji. A innych posłów wyklucza się z obrad. Gdzie tu jest równość? A dyktatura polega na tym, że niszczy równość.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Spotkanie „Kościół a polityka. Wyzwania i zagrożenia” odbędzie się w Hotelu Prezydenckim (ul. Podwisłocze 48) w piątek 20 października o godzinie 17:00. Jego organizatorem jest związany z Platformą Obywatelską – Klub Obywatelski. Wstęp na spotkanie jest wolny.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama