Fundacja „Z sercem do Pacjenta” zachęca do udziału w Klubie Pacjenta – we wtorek, 24 października, w Rzeszowie.
Klub Pacjenta odbędzie się w Osiedlowym Domu Kultury „Tysiąclecia” Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (ul. Kochanowskiego 29). Spotkanie rozpocznie się o 16:00. Organizuje je fundacja „Z sercem do Pacjenta”, należąca do American Heart of Poland.
Październik to wyjątkowy miesiąc – świadomości raka piersi.
– To idealna okazja, by przypomnieć wszystkim paniom, jak ważna jest troska o swoje zdrowie, wiele z nich w natłoku codziennych spraw odkłada to jednak na dalszy plan – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes fundacji „Z sercem do Pacjenta”.
Podczas Klubu Pacjenta odbędą się warsztaty nauki samobadania piersi. Eksperci Narodowego Funduszu Zdrowia opowiedzą o programach profilaktycznych, a specjaliści z pracowni Maz-Med udzielą porad z badań mammograficznych i ultrasonografii piersi.
Kobiety dowiedzą się, kiedy powinny poddać się badaniom i jakie zasady kwalifikacji obowiązują. Natomiast ekspert Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie opowie o profilaktyce raka szyjki i macicy.
– Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się inspiracją do podejmowania bardziej świadomych decyzji o naszym zdrowiu – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk.
Oprócz warsztatów związanych z miesiącem walki z rakiem piersi, eksperci pokażą, jak prawidłowo mierzyć ciśnienie tętnicze krwi i poziom cukru we krwi. Ponadto uczestnicy będą mogli wykonać analizę masy składu ciała.
Wtorkowy Klub Pacjenta adresowany jest do osób w każdym wieku. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Jego współorganizatorem są Rzeszowska Rada Seniorów, Miejskie Centrum Seniora, Uniwersytet III Wieku Diecezji Rzeszowskiej i Fundacja Level Up.

(pol)
redakcja@rzeszow-news.pl

![Nowi funkcjonariusze rzeszowskiej policji złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/Nowy-projekt-1-218x150.jpg)







![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)



![Miłość, która ratuje świat. Wesołego Alleluja – mówi europoseł Bogdan Rzońca na Wielkanoc 2026 [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/Zyczenia-video-Bogdan-Rzonca-Wielkanoc-2026-218x150.jpg)


![W Rzeszowie powstanie Zielona Promenada. Miasto ogłasza przetarg, wiemy co się tam znajdzie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zielona-promenada-staroniwa-rzeszow-218x150.jpg)


![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)













![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)








![Nowi funkcjonariusze rzeszowskiej policji złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/Nowy-projekt-1-100x70.jpg)

