Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

O 12 procent mają wzrosnąć opłaty za pobyt dzieci w rzeszowskich żłobkach, które nadzoruje miasto. Powód? Rosnące ceny utrzymania placówek. 

To już trzeci podwyżkowy projekt uchwały, którym w najbliższy wtorek (14 grudnia) zajmą się rzeszowscy radni. O dwóch innych pisaliśmy kilka dni temu – o planowanym wzroście cen biletów miejskich autobusów i opłat parkingowych

Okazuje się, że miasto głębiej sięgnie do portfeli mieszkańców Rzeszowa, bo zamierza też podnieść opłaty za pobyt dzieci w miejskich żłobkach. Tych aktualnie jest 11. Jeżeli radni przyjmą uchwałę, to miesięczna opłata za pobyt w żłobku z 336 zł wzrośnie do 391. 

Wzrośnie też opłata za wyżywienie – z 5 do 6 zł dziennie. Czym spowodowane są podwyżki? – Przede wszystkim rosnącymi kosztami utrzymania budynków – głównie mediów, a także rosnącymi cenami żywności – tłumaczy Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Jeżeli radni przegłosują podwyżki, to zaczną one obowiązywać od początku lutego 2022 roku. Od września mieszkańcy Rzeszowa mogą ubiegać się o wypłatę 300-złotowego bonu żłobkowego na każde dziecko. Aktualnie z bonu korzysta 510 osób.

– Do tej pory miasto wypłaciło z tego tytułu 468 tys. zł – poinformował nas Bartosz Gubernat. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama