Trzy kolejne pojemniki na elektroodpady ustawiono w Rzeszowie. Już w 38 miejscach można oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Trzy nowe pojemniki ustawiono na osiedlu Zwięczyca (parking przy kościele), na osiedlu Pobitno (parking przy ulicach Kurpiowskiej i Morgowej) i osiedlu Pogwizdów Nowy (rejon przystanku i budynku przy ul. Pogwizdowskiej 138).
– Ustawienie pojemników na elektroodpady jest wspólnym przedsięwzięciem miasta Rzeszowa MB Recykling oraz Fundacją Odzyskaj Środowisko, zainicjowanym latem ubiegłego roku – przypomina Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Umowę, na mocy której w Rzeszowie ustawiono charakterystyczne czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, podpisano 13 sierpnia i obowiązuje ona przez cztery lata. Mieszkańcy mogą elektroodpadom dać “drugie życie”.
Obecnie w Rzeszowie jest już 38 pojemników. Można do nich wrzucać małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm, np. suszarki, tostery, aparaty fotograficzne czy telefony.
Gdzie są czerwone pojemniki na elektrośmieci w Rzeszowie?
Osiedle Nowe Miasto:
– ul. Podwisłocze 2,4
– ul. Podwisłocze 6
– ul. Podwisłocze 24
– ul. Popiełuszki 6
– ul. Świadka 1-7
Osiedle Mieszka I:
– ul. Monte Cassino 14
– al. Niepodległości 9-11
– ul. Twardowskiego 2
Osiedle Króla Augusta:
– ul. Kr. Augusta 25
– ul. Sportowa 19
Osiedle Krakowska – Południe:
– ul. Kotuli 5
– ul. Lewakowskiego 3
Osiedle Staromieście:
– ul. Gromskiego 2
Osiedle Paderewskiego:
– ul. Krzyżanowskiego 8
– ul. Paderewskiego 3
Osiedle Dąbrowskiego:
– ul. Żwirki i Wigury 7
Osiedle Drabiniaka:
– ul. Cicha 7
– ul. Grabskiego 98/100/104
– ul. Strażacka 18 a, b, c
Osiedle Zawiszy Czarnego:
– ul. Bieszczadzka 9
– ul. Podgórska 16
Osiedle Kotuli:
– ul. Dukielska 11
– ul. Iwonicka 9 / Żmigrodzka 1
– ul. Krajobrazowa 6/12
Osiedle 1000-lecia:
– ul. Kochanowskiego 13-15
– ul. Podchorążych 3
Osiedle Zalesie:
– ul. Dunikowskiego 31-33
Osiedle Baranówka:
– ul. Kolbego 6
Osiedle Gen. Andersa:
– ul. Ofiar Katynia 21
Osiedle Budziwój:
– ul. Budziwojska 154, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7
Osiedle Przybyszówka:
– ul. Dębicka 288, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10
Osiedle Kmity:
– ul. Bohaterów 3
– Malczewskiego 15
Osiedle Grota-Roweckiego:
– ul. Chodkiewicza 1
– ul. Staszica 18
Osiedle Zwięczyca:
– parking przy kościele
Osiedle Pobitno:
– parking przy ulicach Kurpiowskiej i Morgowej
Osiedle Pogwizdów Nowy:
– rejon przystanku i budynku przy ul. Pogwizdowskiej 138
oprac. (ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Zaginął w styczniu, odnalazł się w leśnej ziemiance. Niezwykły finał poszukiwań 37-latka [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/zaginiony-ziemianka-kpp-jaroslaw-218x150.jpg)
![Podkarpacie w ogniu. Ponad 200 pożarów w jeden weekend, strażacy biją na alarm [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-traw-tarnawiec-rzuchow-218x150.jpg)



![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)






![Rusza budowa obwodnicy Tyczyna za niemal 57 mln zł. To brakujące ogniwo trasy pod Rzeszowem [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/obwodnica-tyczyna4-218x150.jpg)
![Aquapark i “Park Przyszłości” w Rzeszowie. Miasto rusza z konsultacjami ws. inwestycji [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/aquapark-rzeszow3-218x150.jpg)
![Odnowiona hala sportowa w Rzeszowie już otwarta. Inwestycja kosztowała 450 tys. zł [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/hala-sportowa-sp16-rzeszow-218x150.jpg)















![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)



![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)








