Zdjęcie: Pixabay

Rozbieżności pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a podkarpackim sanepidem. Resort twierdzi, że na Podkarpaciu zmarła kolejna osoba zarażona koronawirusem. Sanepid twierdzi, że nie. 

Ministerstwo Zdrowia w czwartek poinformowało o 189 nowych zakażaniach i śmierci kolejnych sześciu osób, które zachorowały w Polsce na COVID-19. Resort podał, że na Podkarpaciu zmarła 50-letnia kobieta z Jarosławia i są też dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem. 

Tymczasem w komunikacie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie podano tylko informacje o nowych zakażeniach, chorobę COVID-19 stwierdzono u dwóch mężczyzn w „sile wieku” z powiatu stalowowolskiego. W komunikacie sanepidu nie ma słowa o zgonie 50-latki z Jarosławia.

– W naszych bazach ta kobieta nie figuruje jako osoba, która zmarła z powodu koronawirusa. Wyjaśniamy, dlaczego Ministerstwo Zdrowia podało inne informacje – mówi Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie.

Według podkarpackiego sanepidu, w naszym województwie koronawirusa stwierdzono już u 245 osób, 14 zmarło, a wyzdrowiało 49. Przeprowadzono już 5399 testów. W całym kraju Ministerstwo Zdrowia odnotowało dotychczas 7771 zakażeń koronawirusem i 292 zgony. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama