Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w rzeszowskich szpitalach Pro-Familia i Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ulicy Lwowskiej. 

Jeszcze do wtorku w Pro-Familii koronawirusem zakażonych było 17 osób. W środę Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, poinformowała o kolejnych sześciu zakażeniach wśród personelu szpitala.

Łącznie w Pro-Familii zakażonych jest obecnie 23 osoby. Do 11 października w szpitalu wstrzymano udzielanie wszystkich świadczeń planowych, personel szpitala zostanie przebadany, na bieżąco prowadzona jest dekontaminacja pomieszczeń szpitala.

– Trwa dochodzenie epidemiologiczne – dodała Dorota Gibała. 

Wzrost zakażeń odnotowano także w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2. We wtorek było 21 u personelu medycznego, w środę doszły kolejne trzy przypadki, łącznie jest ich 24. Wszystkie osoby ze styczności są na kwarantannie, trwa dochodzenie epidemiologiczne. 

KSW nr 2 i Pro-Familia to aktualnie dwa ogniska koronawirusa w Rzeszowie. 

Sanepid poinformował także, że aktualnie w 27 placówkach edukacyjnych na Podkarpaciu obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne. W Rzeszowie do 9 października hybrydowy system nauczenia obowiązuje w klasie IIIes w IX LO oraz w klasie IVa w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów. 

W środę sanepid podał, że w naszym województwie odnotowano 141 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 7 kolejnych zgonów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: