Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Znów trudne warunki do jazdy na podkarpackich drogach. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie apeluje do kierowców o ostrożność. 

Zgodnie z przewidywaniami i ostrzeżeniami meteorologów, w niedzielę spadł śnieg. W ciągu dnia może być go nawet 40 cm. Podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie, poinformowała, że na drogach w naszym województwie znów są trudne warunki, zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

– Jezdnie są śliskie, pokrywa je spora warstwa śniegu. W takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Droga hamowania istotnie się wydłuża, łatwo o poślizg i utratę panowania nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt, w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne – ostrzega podinsp. Marta Tabasz-Rygiel. 

Policjanci przypominają kierowcom o włączaniu świateł i przestrzeganiu ograniczeń prędkości. – Nie zapominajmy o odśnieżeniu samochodu. Wolniej znaczy bezpieczniej – podkreślają funkcjonariusze.

– Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Ostrożność muszą też wykazywać piesi, bowiem w przypadku nagłego wejścia na jezdnię, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować – dodają podkarpaccy policjanci.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: