Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Niewiele czasu mają firmy zainteresowane przebudową basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Na składanie ofert mają czas tylko do 29 marca br. 

Ratusz ponownie ogłosił przetarg na przebudowę basenu przy ul. Matuszczaka. Poprzedni, który ogłoszono jeszcze pod koniec ubiegłego roku, zakończył się fiaskiem, ponieważ trzy firmy, które się zgłosiły zaoferowały zbyt wysokie kwoty.

Na składanie ofert tym razem jest bardzo mało czasu – wszyscy zainteresowani przebudową obiektu dokumenty mogą składać do 29 marca. Tempo jest ekspresowe, bo realizacja inwestycji wciąż się przeciąga. Pierwszy przetarg odbył się w 2016 roku. Wówczas zgłosiły się dwie firmy, które swoją pracę wyceniły nawet o 25 mln zł więcej, niż ratusz zakładał wydać na remont.

Pierwotnie miasto liczyło na to, że baseny uda się zmodernizować za 5 mln zł, później tę kwotę zwiększono do 20 mln zł, ale też okazała się za mała, bo najniższa oferta przy ostatnim przetargu oscylowała w granicach 25 mln zł.

W między czasie pojawił się również pomysł, aby budynek przy ul. Matuszczaka zrównać z ziemią i wybudować zupełnie nową pływalnię w innym miejscu. Zlecona przez miasto ekspertyza wykazała jednak, że budynek jest na tyle w dobrym stanie technicznym, że wystarczy go gruntownie wyremontować.

I tak też będzie, o ile w końcu uda się rozstrzygnąć przetarg. Warto dodać, że inwestycja jest pilna, szczególnie dla rzeszowskich skoczków do wody, którzy obecnie zmuszeni są do trenowania na basenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie brakuje 3-metrowej trampoliny. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po przebudowie przeszło 30-letniego obiektu przy ul. Matuszczaka na basenie mają się pojawić trampoliny o wysokość 1 m i 3 m, a wieże 5 m, 7,5 m i 10 m, a po obu stronach ma być 7 wież dla sędziów. Do tego ma powstać także sala gimnastyczna na potrzeby skoczków, która będzie wyposażona m.in. w suchy basen o głębokości 4 m, czy siłownię.

Po modernizacji basen ma mieć 29 metrów długości i 25 m szerokości, niecka – od 1,8 m do 5 m głębokości. Ponadto w obiekcie znajdzie się również sauna, pomieszczenie socjalne dla trenerów, fizjoterapii oraz administracyjne. W planach jest również widownia na minimum 200 osób. 

Na terenie pływalni będą się mogły odbywać także zajęcia nurkowania, piłki wodnej, pływania synchronicznego.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama