Fot. Jakub Dworak / Rzeszów News. Na zdjęciu Jakub Jarosz

Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith nie będą w przyszłym sezonie grać w naszych barwach – poinformowała Asseco Resovia.

Trwa czyszczenie składu Resovii po fatalnym sezonie 2018/2019 – 7. miejsce w PlusLidze. W tamtym tygodniu władze klubu pożegnały się z Thibault Rossard oraz Dawidem Dryją i Mateuszem Masłowskim. Teraz przyszła kolej na następnych graczy. Z Resovią rozstają się: Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith

Jarosz z Resovią związany był od 2017 roku, do Rzeszowa przeniósł się z katarskiego El Jaish. Mika i Smith grali w barwach „pasiaków” w minionym sezonie, z tym, że Mika wrócił do Rzeszowa po kilku latach gry w barwach Trefla Gdańsk, Smith z kolei zamienił Zawiercie na stolicę Podkarpacia. Obaj z miejsca stali się podstawowymi zawodnikami Resovii. 

Łukasz Kozub z kolei to wychowanek AKS-u, mistrz Polski, Europy i Świata, do Resovii dołączył w grudniu, zastępując Rafaela Redwitza. „Uks” szybko stał się „szóstkowym” zawodnikiem. Jak poinformowała Resovia, wszyscy zawodnicy swoje kariery będą kontynuować na parkietach PlusLigi.

Krzysztof Ignaczak, prezes Asseco Resovii, podziękował całej czwórce za grę w drużynie.

– Kuba przez dwa lata był silnym punktem naszej drużyny, który nie zawodził w najważniejszych momentach. Mateusz i David niejednokrotnie odmieniali losy poszczególnych akcji, setów pokazując swoją świetną technikę i wykorzystując swoje siatkarskie umiejętności w barwach Asseco Resovii – mówi Krzysztof Ignaczak, cytowany w oficjalnym komunikacie klubu. 

Ignaczak docenia także grę Łukasza Kozuba, który do Resovii dołączył w „trudnym momencie”. – Wszystkim zawodnikom bardzo dziękuję za to, że reprezentowaliście biało-czerwone barwy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery – dodał prezes Ignaczak.

– Wszystkim graczom serdecznie dziękujemy za czas spędzony w Rzeszowie, ich oddanie i walkę w barwach naszego klubu. Życzymy powodzenia w dalszej karierze! – podkreślił rzeszowski klub.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama