Reklama

Dawno już żadna informacja medialna nie wzbudziła u mnie wzrostu poziomu humorogenów.  Jeden z komitetów wyborczych startujących do wyborów pod rzutką nazwą „Aktywny Rzeszów”, zapragnął rozwiązań blokowych.

Jak dobrze wiemy w siatkówce blokiem wygrywa się mecze, więc moda na volleyballa zawitała do polityki. Otóż liderce aktywności, bardzo spodobał się pomysł, aby rynek transportowy uzdrawiać poprzez blokady. W Lublinie miejscowi busiarze walczący o swoje miejsca pracy zablokowali PolskiegoBusa. „Aktywny Rzeszów”, aktywnie zaproponował podobne rozwiązanie. Nacjonalizm lokalny, w wykonaniu ludzi lewicy kochającej internacjonalizm, jest polityczną perwersją.  Ale co tam.

Szanowna Pani Marta pisze: „rzeszowscy przewoźnicy powinni wziąć przykład od swoich kolegów z Lublina, którzy protestują przeciwko wpuszczeniu na tamtejszy rynek znanego przewoźnika. Zablokowali mu uruchomienie połączeń Warszawa – Lublin – Rzeszów”.

To oczywisty skandal, że chytry Szkot z PolskiegoBusa zaproponował bilety do Warszawy o 2 zł tańsze od lubelskiej konkurencji. Przecież ceny za przejazdy powinien ustalać Minister Finansów po konsultacjach z Ministerstwem Transportu w porozumieniu z Inspekcjami Transportu Drogowego, Departamentami Transportu Urzędów Marszałkowskich i wojewódzkimi inspektorami ochrony środowiska itd.

A może mały donosik do UOKiK? Tu muszę wszystkich jednak zmartwić. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów już kontrolował  i stwierdził jednak, że PolskiBus nie łamie prawa i nie dochodzi do naruszenia zasad konkurencji. A w ogóle przewoźnik z Wysp jest niedobry bo miał jakieś luksusowe fanaberie i otworzył klozety w autobusach, udostępnił gniazdka i internet a do tego skórzane siedziska zrobił ergonomiczne i komfortowe. I te głupie ludzie, na te przewozowe łakocie, rzucili się niczym Olek na pół litra czy Hartman na młodą dziewczynkę.

Proponuje bezpłatnie kilka  pomysłów, w podobnym politycznie klimacie:

Ryanair

No to już lekka przesada z tymi biletami za złotówkę. Wiemy, wiemy, przecież jest dotowany nad i pod stołem. Trzeba wypichcić ustawę, aby do Londynu Polacy, udawać się mogli tylko autobusami z rejestracjami RZ z przodu.

Galerie handlowe

Jeśli krawcowa to tylko z Rzeszowa. Niech każda z członkiń „ARz”, przed obcymi butikami w galeriach handlowych, rozedrze niczym Rejtan swoje szaty. Uprzednio należy sprawdzić czy materiał nie pochodzi z wyzyskiwanego Bangladeszu. Len i konopie tylko polskie.

Biedronki i Lidle

Tłumy walą na promocję. Nie może przecież być tak, aby ciemny naród kupował pijalne wina z południowych krajów 15 zł za butelkę. Ma dać 80 zł za Pinot Noir z podkarpackiej winnicy.

Asseco Resovia

Niemcy pchają się do grania w Resovii drzwiami i oknami. A to ongiś Grozer, a to Schöps.  Przecież odbierają pracę polskim adeptom siatkówki. A kto to w ogóle widział, aby Szwab przyjeżdżał za chlebem do Polski.

Kuchnia

Miejscowa „złota” młodzież, kierowana patriotyzmem powinna iść na rzeszowskie dworcowe zapiekanki. A nie pałaszować studenckie kebaby z baranem i kapustą na cienkim cieście.  Nie po to Sobieski ryzykował tyle pod Wiedniem, aby teraz dokarmiali nas potomkowie Kara Mustafy.

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

 1. Pani Niewczas chyba nie wie co to jest rynek, dlaczego zabraniać przewoźnikom świadczenia usług komunikacyjnych. Rozumie nasyłanie kontroli itp na firmy i tak nic nie dało, bo było wszystko było w porządku. Jednocześnie należy wspomnąć, że Prezydent nie ma wpływu na wydanie koncesji bo wydaje je starosta, ciekawy link http://www.zakladamyfirme.pl/artykul_narzedziowa,878,878,879,licencja-na-wykonywanie-transportu-drogowego.html . Cały szum o co jest bo komunikacja z lublinem i wArszawa z rzeszowa jest tragiczny. Nic nie ma a jak jest to w mało wystarczającej. To tym należy sie zajmnąc a nie krytykować czegoś o czy sie nie wie? słaby doradca polityczny???

 2. Gdzie dwoje się kłóci tam trzeci korzysta… Co by nie wymyślili i tak wygra Ferenc.
  PS Z zaciekawieniem obserwuję jak niektórzy zmieniają “barwy partyjne” co kampanię ;)))

 3. Kolejny raz Pani Niewczas się ośmiesza, w ostatnim artykule
  wyzywała na pojedynek w biegach T.Ferenca.
  Teraz to jednak grubo przesadziła. Podobno w Polsce mamy wolny rynek i podobno należymy do UE. W czyim interesie byłyby takie zakazy? Bo na pewno nie w interesie pasażerów. Rzeszowscy przewoźnicy z takim zakazem nie musieliby bać się konkurencje. Mogliby swobodnie podnosić ceny, łatwiej się zmówić w takich warunkach. Nie musieliby podnosić standardów, żeby dogonić np. PolskiegoBusa. Pani Niewczas błyszczy niekompetencją i na pewno nie działa w interesie obywateli.

 4. Gdzie ta agresja tu?Pani Marta to dopiero agresja daje przecież obiecała na swoim fanpage, ze obije Korwina:) A z Twojego Ruchu to nie tylko kobiety ociekają tam to musi być agresja:) Prednecki prawe pisze.Ma mój głos.

 5. Ja chyba doskonale rozumiem Pana Krzysztofa. Jego założeniem jest, aby nasze firmy miały tak dobre warunki wzrostu ekonomicznego, że po pewnym czasie będą mogły swobodnie konkurować z Polskim Busem czy innymi przewoźnikami, a nawet będą mogły wyprzeć (w naturalny ekonomiczny sposób) sieci handlowe. Obecnie prawo jest tak skonstruowane, że nasze sklepy mają gorsze prawne (w tym fiskalne) warunki rozwoju. Dajmy naszym firmom dobre warunki, a będą mogły konkurować z największymi. Być może takie firmy jak Polski Bus też będą polskie, jeżeli korzystniejsze dla nich będzie zarejestrowanie firmy w Polsce.
  PS. szkockiego przewoźnika.

 6. Panie Krzysztofie bardzo mnie dziwi Pana postawa! To Pana ugrupowanie walczy chyba o lepszą polskość a tu nie bardzo to widać. Ta agresja do Pani Marty też wiem skąd się wzięła Państwo nie lubicie i nie szanujecie kobiet. A to chyba Wasza partia walczy obronę Wszystkich Polaków a tu taka obrona szwedzkiego przewoźnika ???

Comments are closed.