Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Kapela ze Wsi Warszawa
Reklama

W czwartek (4 października) w rzeszowskim Teatrze Maska odbędzie się koncert pamięci dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów Rafała Potockiego, na którym zagrają Kapela ze Wsi Warszawa oraz Woody Sez.

Wprawdzie pula biletów na koncert została wyczerpana, ale fani zespołu wciąż mogą spotkać się z muzykami. Przed koncertem, o godz. 18:00 we foyer Teatru Maska odbędzie się spotkanie z członkami zespołu Kapela ze Wsi Warszawa, które poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów Janusz Jaracz. Zespół będzie też podpisywał płyty, będzie także okazja zrobić sobie zdjęcie z muzykami. 

Kapela Ze Wsi Warszawa to grupa o międzynarodowej sławie, nagradzana prestiżowymi wyróżnieniami zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie posiadają m.in. nominację do amerykańskiej nagrody Grammy, nagrodę BBC Radio 3 Awards for World Music w kategorii „Newcomer” oraz pięć „Fryderyków” – nagród polskiego przemysłu muzycznego.

W swojej twórczości zespół sięga po najdawniejsze melodie i stara się, by nadal były rozpoznawalne i funkcjonowały w szerszym kontekście, niż miało to miejsce kiedyś. Z pasji i fascynacji dawną kulturą grupie udało się stworzyć opowieść, która porusza spore grono odbiorców. 

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Zagra na nim także amerykańska grupa folkowa Woody Sez. Na zorganizowanie koncertu wpadł właśnie Rafał Potocki, dziennikarz Radia Rzeszów, który w wieku 46 lat zmarł 16 września br. 

Zdjęcie: Marcin Kalita / Radio Rzeszów

Oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: