Zdjęcie: materiały WSPiA

Kardynał Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, b. przewodniczący papieskiej komisji „Ecclesia Dei” będzie gościem specjalnym Kongresu „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości” w Rzeszowie. 

Kongres organizowany przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą oraz Międzynarodowe Studenckie Centrum Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się w najbliższą środę (14 października).  

Kongres jest częścią obchodów 25-lecia WSPiA, pierwszej i najstarszej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu. Jego tematem przewodnim jest „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości”. Kongres rozpocznie się o 9:00 mszą świętą w Międzynarodowym Studenckim Centrum Kultury Chrześcijańskiej (Kościół Akademicki pw. Świętej Jadwigi Królowej przy al. T. Rejtana 21).

Po mszy o 11:00 w auli w budynku „Collegium Administrativum” WSPiA w kampusie uczelni przy ul. Cegielnianej 14 rozpocznie się część plenarna.

Głównym gościem Kongresu „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości” będzie Kardynał Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary oraz przewodniczący papieskiej komisji „Ecclesia Dei”. Wygłosi on wykład pt. „Uzdrawiająca prawda”. 

Gościem Kongresu będzie także dr hab. Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, który wygłosi wykład „Prawo naturalne a prawo stanowione”. W kongresie uczestniczyć będą również wykładowcy WSPiA. Pierwszy to ks. dr Marek Story, wicekanclerz Kurii Diecezji Rzeszowskiej, który wygłosi wykład „Veritatis Splendor a prawda”. Drugi to prof. dr hab. Andrzej Witkowski, który opowie „O potrzebie historycznej refleksji nad prawem”. 

Kongres, ze względu na przepisy dotyczące dystansu społecznego i ograniczoną ilość miejsc w auli, będzie można zobaczyć na żywo na stronie www.wspia.eu oraz na kanale YouTube. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama