Fot. Materiały parafii św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu
Reklama

W piątek (24 kwietnia) księżom w parafii  św. Józefa w Rzeszowie kończy się kwarantanna. To oznacza, że duchowni od soboty (25 kwietnia) planują przywrócić regularne odprawianie mszy świętych w kościele. 

Jak poinformowała ks. Tomasz Nowak, rzecznik diecezji rzeszowskiej, w piątek (24 kwietnia) przebywającym w parafii św. Józefa na Staromieściu księżom kończy się 14-dniowa kwarantanna. – Przeprowadzone w czasie kwarantanny badania duchownych w kierunku koronawirusa dały wynik negatywny – przekazał ks. Tomasz Nowak. 

Kwarantanną 11 kwietnia zostało objętych siedmiu duchownych po tym, jak okazało się, że u ósmego księdza, który pracuje w parafii, wykryto koronawirusa. Zakażony kapłan wciąż przebywa w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Jak informuje diecezja, jego stan jest bardzo dobry.

Zniesienie kwarantanny wśród księży z parafii św. Józefa oznacza, że od soboty kapłani wznawiają działalność duszpasterską. To oznacza, że w kościele będą mogły obywać się m.in. regularne msze, w których może uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 40 osób. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: